Okamura: Založil jsem nové hnutí Svoboda a přímá demokracie

05.05.2015 14:22 | Zprávy
autor: Tomio Okamura

Tímto okamžikem vystupuji já i Radim Fiala z hnutí Úsvit přímé demokracie, které jsme před dvěma lety společně založili, a podáváme návrh na registraci politického hnutí Svoboda a přímá demokracie (zkratka SPD).

Okamura: Založil jsem nové hnutí Svoboda a přímá demokracie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Jde o vynucený, ale nutný krok. Je to reakce na politický puč, který měl zabránit prosazování programu přímé demokracie v České republice a který měl umenšit politický vliv hlavního nositele tohoto programu Tomia Okamury. Přes veškerou naši snahu různé osobní ambice bývalých kolegů převážily nad prací na programu, za který jsme byli zvoleni, a proto jsme dospěli k názoru, že pokud chceme nadále hájit program přímé demokracie a pokud chceme efektivně pracovat, nezbývá než se oddělit, abychom mohli nadále prosazovat to, co je nejlepší pro naše voliče. Svoboda a přímá demokracie bude politické hnutí, které se bude opírat o široké regionální struktury a demokratický dialog členů. Ihned po registraci zahájíme přijímání prvních členů.

Zůstáváme zcela věrní programu, za který jsme byli zvoleni, tedy prosazování přímé demokracie a důsledné obhajoby národních zájmů. Ostatně my jsme byli od počátku autory tohoto programu, a budeme pokračovat v tom, co jsme začali.

Základním programem hnutí Svoboda a přímá demokracie je tedy prosazení přímé demokracie a odpovědnosti politiků do politického systému České republiky a důsledná obhajoba národních zájmů naší země. Hnutí bude důsledně vystupovat proti zvyšování daní a bude hájit zájmy lidí, kteří poctivě pracují nebo podnikají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…