Pajonk (Svobodní): Doufám, že jednou budeme mít opravdové odboráře a ne jen hlásné trouby systému

28.05.2014 13:13 | Zprávy
autor: Svobodni.cz

Reakce na článek Šéf odborů Středula euroskeptikům: Jste proti EU, ale peníze z ní vám nesmrdí. Unie brání naše práva.

Pajonk (Svobodní): Doufám, že jednou budeme mít opravdové odboráře a ne jen hlásné trouby systému
Foto: Ivan Dostál
Popisek: Tomáš Pajonk během kampaně ve Valašském Meziříčí

Článek píši v reakci na pana Středulu, který se obul do euroskeptiků. Cituji:

„Pro mne je naprosto zarážející, že se do Evropského parlamentu dostali lidé, kteří jsou proti Evropské unii. Tady něco nehraje, peníze jim voní, ale Evropská unie jim nevoní. Evropská unie je z mého pohledu Evropou naší, to není nic nadneseného.“

Dovolím si odpovědět v několika bodech.

Evropa není EU

Evropa není totéž co Evropská unie. Prosím pana Středulu, aby se podíval na mapu Evropy podrobněji a ne na tu z prospektu s hvězdičkami, ale na tu z atlasu pro střední školy. Srbsko třeba do Evropy patří. Do té mojí určitě. Možná ne do té „Vaší“.

Demokracie? Ale jen po Vašem, že ano?

Typická metoda. Kdo má jiný názor než my, tak co sem leze. A když už leze tak jen pro peníze. Kdo ale nastavil evropským poslancům výši platu? Euroskeptici určitě ne. Chápu Vaši obavu, odporní kverulanti by Vám mohli nahlížet do papírů, chodit na jednání a vědět jaké další nesmysly na občany připravují zájmové organizace, často placené velkými korporacemi a kdo na nich vydělá. Mohli by to pak občanům říci, dříve než bude pozdě. Chápu, že jedinou cestou jak jejich snahu shodit, je zaútočit co nejníž to jde. Nevadí. To ustojíme.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Nepřistoupil jsem na žádnou čistku. Vy ano

21:05 Jurečka (KDU-ČSL): Nepřistoupil jsem na žádnou čistku. Vy ano

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…