„Uplynulé zimní období bylo z pohledu silničářů ve výkonech a spotřebovaném materiálu podobné jako to minulé. Letos najeli na krajských silnicích o 25 tisíc kilometrů méně, spotřebovali 10 700 tun posypové soli, 1 milion litrů solanky a 3600 tun drtě,“ uvedl náměstek hejtmana Jakub Pánik.
Poprvé v zimní sezoně silničáři vyjížděli už 14. října a režim zimní údržby ukončili 31. března. Podle potřeby ale operativně zasahují i později, zvláště ve vyšších polohách. Uklízejí nejen krajské, ale i státní silnice, pracují i pro řadu měst a obcí. Například pro Jenišov, Boží Dar, Cheb, Toužim, některé čerpací stanice a také pro mezinárodní letiště v Karlových Varech.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

