Pardubice: Město už je jen krůček od dokončení projektu Inteligentního řízení dopravy

13.5.2022 11:07 dop. | Tisková zpráva

Pardubice míří s projektem Inteligentního řízení dopravy do finále. Poslední etapou, která bude letos dokončena, je upřednostňování vozů městské hromadné dopravy na křižovatkách.

Pardubice: Město už je jen krůček od dokončení projektu Inteligentního řízení dopravy
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Na financování projektu město navíc není samo, většinu nákladů pokryje prostřednictvím dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Dotace, kterou město bude čerpat z Operačního programu Doprava, pokryje až 85 procent z celkových uznatelných nákladů, což je částka ve výši až 23 milionů korun. Celá příprava a realizace projektu byla opravdu náročná, jsem rád, že se podařilo Inteligentní řízení dopravy dotáhnout až do této fáze, kdy jsme jen krok od jeho kompletního dokončení, a že se nám podařilo získat podporu ze strany státu, což svědčí o smysluplnosti, kvalitě a přínosu celého projektu,“ konstatuje náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Nadrchal.

V současné době městu zbývá dokončit práce, spojené s preferencí MHD na křižovatkách.

Anketa

Souhlasíte s trvalým umístěním vojsk jiných členských států NATO na území ČR?

4%
95%
hlasovalo: 47141 lidí

„Původní myšlenka zefektivnit řízení dopravy se povedla, už se nejedná pouze o statické plány, odteď můžeme konečně pracovat s dynamickým řízením dopravy. Nyní máme před sebou poslední fázi tohoto projektu, a to instalaci modemů, díky čemuž bude možné na křižovatkách zavést preferenci vozů MHD v případě, že budou mít jednotlivé linky zpoždění. Věřím, že díky tomuto poslední kroku, který bude dokončen během letošního roku, se MHD stane pro veřejnost ještě atraktivnější,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za oblast dopravy Petr Kvaš.

Projekt Inteligentního řízení dopravy zahrnuje monitorování dopravy na kritických místech, nejen na křižovatkách, ale třeba i v místech s častým výskytem kolon, dopravních nehod a podobně. Veškeré informace se scházejí v dopravně řídícím a informačním centru, které bylo zprovozněno v prostorách Dopravního podniku města Pardubic. Toto centrum je schopno pružně reagovat na aktuální situaci a napomoci tak k výraznému zvýšení propustnosti a zrychlení provozu ve městě.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Každá krize jednou skončí

21:29 Premiér Fiala: Každá krize jednou skončí

Povzbuzení na facebookovém profilu občanům, kteří mají obavy z nadcházejících měsíců.