Pardubice: Obyčejné dlaždice mizí, Chodník slávy se naopak rozrůstá

12.08.2021 17:03

Obyčejných dlaždic v pardubickém Chodníku slávy před enteria arenou stále ubývá. Letos zmizely další dvě, které nahradily dlaždice s piktogramy nejnovějších členů Síně slávy pardubického sportu, hokejisty Jiřího Nováka a basketbalového trenéra Jana Procházky, celkově je tak v chodníku zvěčněno šestatřicet sportovních osobností.

Pardubice: Obyčejné dlaždice mizí, Chodník slávy se naopak rozrůstá
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Pomalu, ale jistě se blížíme k dalšímu kulatému číslu, jelikož máme v Pardubicích širokou plejádu sportovních osobností. Výkony pardubických sportovců, ať už těch bývalých nebo těch z řad mladších generací, rozhodně stojí za připomenutí a můžeme být právem pyšní na pardubickou sportovní historii, současnost, ale věřím, že i na budoucnost. Město nejen dotační podporou vytváří v rámci republiky pardubickým klubům a jednotám velmi dobré podmínky. Mám radost, že chodník před enteria arenou postupně proměňujeme v jednu velkou sportovní galerii,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za oblast sportu Jakub Rychtecký.

Včera byly odkryty dlaždice patřící dvěma osobnostem, které se mohou pochlubit řadou titulů na národní i mezinárodní úrovni. První z nich je Jiří Novák, který zazářil nejen v dresu československé hokejové reprezentace, s níž získal stříbrnou medaili na zimních olympijských hrách v roce 1976, získal také několik medailí v rámci mistrovství světa a s Pardubicemi dokázal vybojovat vůbec první titul mistra ligy.

Druhou osobností, jež je po uvedení do Síně slávy nyní zvěčněna také v Chodníku slávy, je Jan Procházka, který dokázal v roli mládežnického basketbalového trenéra BK Pardubice se svými svěřenci vyhrát 11 titulů mistra ČR v kategorii kadetů a 3 tituly s týmem juniorů. Jako trenér národního družstva se se svým týmem navíc zúčastnil Mistrovství Evropy mládeže a trenérsky vychoval řadu reprezentantů a ligových včetně druhého Čecha v NBA Jiřího Welsche, Jiřího Trnky, Vladana Vahaly, Mariana Přibyla, Lukáše Kotase, Martina Peterky, Viktora Půlpána a řady dalších.

„Popravdě se tu mezi ostatními mistry světa cítím trochu nesvůj, protože za sebou nemám zdaleka takové úspěchy. Velmi si takové formy ocenění vážím, nikdy by mě nenapadlo, že bych před arenou mohl být někdy takto zvěčněn,“ popisuje své pocity Jan Procházka. „Moc si takového kroku cením, vnímám jej jako určitou satisfakci za to, že jsme tu s mými kamarády patnáct let hráli,“ doplňuje slova Jana Procházky Jiří Novák.

Medailonky jednotlivých sportovních osobností jsou k dispozici na webu města, stejně tak je zpětně k dispozici také slavnostní vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců Pardubicka za rok 2020, jehož konání bylo ovlivněno opatřeními spojenými s pandemií covid a výjimečně tak nebylo přístupné široké veřejnosti. Záznam je k vidění ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolora): Statisíce lidí nemusely zemřít

16:03 Štěpánek (Trikolora): Statisíce lidí nemusely zemřít

9. duben 2022. Toho dne proběhlo vpravdě historické jednání, od kterého se odvíjí naprosto zbytečná …