V zásadě je to politicky korektní názor, který ovšem bude mít pro menší politické subjekty – a k těm teď patří i sociální demokracie – velmi nepříjemné politické důsledky. Řečnický prostor bude totiž rozdělen do částí, které budou odpovídat váze politických stran, odvislé od počtu jejich mandátu ve Sněmovně. Debatovat se pak zkrátka bude méně a bude velmi záležet na tom, jací řečníci budou za tu kterou stranu hovořit, aby to někoho vůbec zaujalo. V Bundestagu je také méně politických stran než v české Sněmovně, takže se debata v české sněmovně do značné míry přesune do výborů, kde veřejnosti už zůstane jaksi utajena. To bude velká změna s velmi nepříjemnými politickými důsledky…Prostě opozice rozdělená do malých politických subjektů bude mnohem méně viditelná.
Babiš však již nyní, jako šéf vlády, která je de facto vládou v provizoriu, která není schopna získat důvěru Sněmovny, chce změnit jednací řád vlády. Tyto změny považuji za zbytečné a ve svých důsledcích politicky škodící A. Babišovi.
Po dlouhá léta se jaksi zvykovým právem na zasedání vlády usadili někteří vysocí státní funkcionáři. Šéf NKÚ, šéf ČSÚ a státní tajemník pro evropské záležitosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV