Paroubek: Bludy ukrajinských vůdců. Elita opíjí rohlíkem i sama sebe

20.04.2015 15:01

Kyjevští vůdci opíjejí ukrajinské občany rohlíkem a drží je v bludu, že členství Ukrajiny v NATO je už za rohem a Ukrajina jen zvažuje výhodnost přistoupení, a vstup do EU je vlastně jen pouhou formalitou.

Paroubek: Bludy ukrajinských vůdců. Elita opíjí rohlíkem i sama sebe
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Co je však ještě vážnější, soudě dle slov ukrajinského ministra zahraničí P. Klimkina, svým bludům věří i ukrajinská politická elita sama.

Předpokládám, že pro vstup do NATO i EU budou platit určité podmínky, tak jak tomu bylo doposud. A řekněme si to zcela otevřeně, Ukrajina nesplňuje ani podmínku demokratických standardů, ani určité ekonomické standardy.

Na ukrajinskou politiku mají rozhodující vliv oligarchové, kteří za více než dvě desetiletí dokázali rozchvátit bohatství této země. A tito lidé se teď už zřejmě těší na – z jejich hlediska nekonečné – finanční prostředky ve fondech EU, kterým by jistě také rádi pustili žilou…

Po ekonomické stránce je na tom Ukrajina ještě hůře než Řecko. Ukrajině dochází finanční hotovost, už teď vlastně není schopná splácet své dluhy v zahraniční měně a stále nepředložila žádný program pro obnovu hospodářství své země, který by byl alespoň trochu použitelný a realistický. Na stabilizaci ukrajinské ekonomiky by při tom bylo potřeba závratných 250 – 300 miliard eur a další stovky miliard eur by pak Ukrajina potřebovala na modernizaci svého průmyslu a vybudování funkční moderní infrastruktury…

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jiří Paroubek - profil
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Týdenní report z Jižního Města

22:30 Prokop (ANO): Týdenní report z Jižního Města

Minulý týden byl pro mě pracovně o něco klidnější než ten předchozí, takže dnes budu stručnější. Mým…