Takto špatná ekonomická situace ČSA vyvolává potřebu zabývat se nedávnou minulostí této společnosti, která po roce 2006 rozprodávala svá produktivní aktiva tak mohutně, že už v roce 2011 neměla co prodávat a z čeho se držet nad vodou.
Odpovědnost za tuto situaci v ČSA nesou především ti, kteří aerolinie v dané době vedli, tedy ministři financí Kalousek a Janota (o mrtvých jen dobře), ale také například pan Kočárník, který naskočil vypomoci do orgánů společnosti aktivizován tehdejším vedením ministerstva financí.
Poté, co byly v letech 2007–2010 vyčerpány možnosti odprodejů aktiv, došlo de facto k zapojení ČSA do Českého aeroholdingu, který využíval přebytkového rozpočtu ruzyňského letiště k sanaci ztrát ČSA.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Paroubek - profil
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbám do Poslanecké sněmovny.
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci
- 10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost
- 8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje
- 6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně