Paroubek: Favorit zklamal dříve, než zazářil

02.02.2017 16:53 | Zprávy

Ještě před pár dny byl Francois Fillon těžko zpochybnitelným favoritem dubnových a květnových prezidentských voleb. Jako vítěz v primárních volbách t. č. nejvýznamnější politické formace ve Francii, neogaullistů, získal nezpochybnitelný mandát pro svou nominaci coby kandidát na prezidenta.

Paroubek: Favorit zklamal dříve, než zazářil
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Před pár dny se však objevil skandál, jehož podstatou je, že Fillonově manželce byly z veřejných zdrojů vypláceny finanční prostředky za fiktivní práce v rozsahu cca jeden milion eur. To je skutečně ohromná rána pro Fillonovu kandidaturu a také pro neogaullistickou stranu, neboť Fillon se z tohoto vážného obvinění již jen těžko probere k politickému životu.

Fillonova popularita nyní vytrvale klesá a zdá se, že ještě nepřišel ten nejnižší bod, do kterého se jeho popularita propadne. Lze očekávat, že tohoto nejnižšího bodu dosáhne v termínu prezidentských voleb, a dosud téměř jistý souboj pro druhé kolo – Le Penová – Fillon se změní nejspíš na souboj mezi Le Penovou a Macronem.

Levostředový kandidát Macron, bývalý ministr hospodářství Hollandovy vlády, již v průzkumech veřejného mínění překročil hranici 20 % a dohání Le Penovou. Velmi pravděpodobně ji může dohnat ještě před prvním kolem prezidentských voleb.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Petr Kulhánek byl položen dotaz

Ministr Kulhánek: Nedostatek bydlení neustále roste

To je naprostá pravda, nemyslíte ale také, že naprosté selhání této vlády, když jste 4 roky u moci a výsledek je takový, že přibývá nedostatek bydlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Dálnice D52 z Brna na Vídeň je na dosah

16:20 Premiér Fiala: Dálnice D52 z Brna na Vídeň je na dosah

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stavbě dálnice D52