Paroubek: Je třeba ukázat na ty, kdo zavinili současné masivní propouštění zaměstnanců ČSA

24.09.2014 15:57 | Zprávy
autor: NS - LEV 21

V médiích se objevila zpráva, že ČSA chtějí propustit třetinu zaměstnanců, piloty, stevardy i administrativní pracovníky. Propuštěno má být 172 z 371 stevardů, 77 z 232 pilotů a 66 z 268 administrativních pracovníků. Odbory celkem pochopitelně s tímto krokem vedení ČSA nesouhlasí. Nový majitel ČSA však postupuje v souladu s koncepcí, snižování výdajů, kterou každý racionálně uvažující člověk musel očekávat.

Paroubek: Je třeba ukázat na ty, kdo zavinili současné masivní propouštění zaměstnanců ČSA
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Zcela se ale přechází, proč se ČSA do takové prekérní ekonomické situace, která vyústila prodejem této firmy za hubičku zahraničnímu investorovi, dostaly. V ČSA došlo mezi lety 2007–2010 k masivnímu tunelování, a to pod bedlivým dohledem zejména pánů Janoty, Kalouska, Kočárníka a dalších.  V těchto letech byla z ČSA postupně rozprodávána funkční aktiva v rozsahu zhruba 8 – 9 miliard korun a peníze stržené za tato aktiva byly průběžně používány ke krytí provozních ztrát. Tento postup pochopitelně není uplatňovatelný do nekonečna, je možné jej používat jen do té chvíle, dokud je co prodávat. A ta situace, kdy už nebylo co prodávat, jednoho dne nastala.

Je velmi zajímavé, že tomuto olbřímímu tunelování zatím vůbec nikdo nevěnuje pozornost. Doporučuji proto vládním poslancům, aby tuto záležitost probrali při eventuální parlamentní diskusi na téma současné situace na ministerstvu dopravy. Možná, že podbod při tomto projednávání by se mohl jmenovat: „Jak připravit stát o národního leteckého přepravce a kdo to dokázal.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Zaplaťpánbůh, že jste se nedostali k vládě

18:01 Peštová (ANO): Zaplaťpánbůh, že jste se nedostali k vládě

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k dotačnímu programu Nová zelená úsporám.