Paroubek: Je třeba ukázat na ty, kdo zavinili současné masivní propouštění zaměstnanců ČSA

24.09.2014 15:57

V médiích se objevila zpráva, že ČSA chtějí propustit třetinu zaměstnanců, piloty, stevardy i administrativní pracovníky. Propuštěno má být 172 z 371 stevardů, 77 z 232 pilotů a 66 z 268 administrativních pracovníků. Odbory celkem pochopitelně s tímto krokem vedení ČSA nesouhlasí. Nový majitel ČSA však postupuje v souladu s koncepcí, snižování výdajů, kterou každý racionálně uvažující člověk musel očekávat.

Paroubek: Je třeba ukázat na ty, kdo zavinili současné masivní propouštění zaměstnanců ČSA
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Zcela se ale přechází, proč se ČSA do takové prekérní ekonomické situace, která vyústila prodejem této firmy za hubičku zahraničnímu investorovi, dostaly. V ČSA došlo mezi lety 2007–2010 k masivnímu tunelování, a to pod bedlivým dohledem zejména pánů Janoty, Kalouska, Kočárníka a dalších.  V těchto letech byla z ČSA postupně rozprodávána funkční aktiva v rozsahu zhruba 8 – 9 miliard korun a peníze stržené za tato aktiva byly průběžně používány ke krytí provozních ztrát. Tento postup pochopitelně není uplatňovatelný do nekonečna, je možné jej používat jen do té chvíle, dokud je co prodávat. A ta situace, kdy už nebylo co prodávat, jednoho dne nastala.

Je velmi zajímavé, že tomuto olbřímímu tunelování zatím vůbec nikdo nevěnuje pozornost. Doporučuji proto vládním poslancům, aby tuto záležitost probrali při eventuální parlamentní diskusi na téma současné situace na ministerstvu dopravy. Možná, že podbod při tomto projednávání by se mohl jmenovat: „Jak připravit stát o národního leteckého přepravce a kdo to dokázal.“

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: NS - LEV 21

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti plní slib a bojují proti kumulaci funkcí

22:44 Piráti plní slib a bojují proti kumulaci funkcí

Martin Arden a Ladislav Kos ml. dnes na Zastupitelstvu hl. m. Prahy nahradili uvolněné zastupitele D…