Paroubek: Konečný účet ČNB za intervence - 2,5 bilionu korun

11.05.2017 8:36

Celkové výdaje za téměř 2,5 roku trvající intervence ČNB na oslabení české koruny dosáhly ke konci března částky cca 2,5 bilionu korun. Jenom za měsíc březen, tedy de facto za poslední ucelený měsíc „fungování intervencí“ vyházela ČNB na intervence neuvěřitelných 520 mld. korun.

Paroubek: Konečný účet ČNB za intervence - 2,5 bilionu korun
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

V tuto chvíli má tedy ČNB nakoupeny devizové rezervy, tedy v zásadě eura, za celkem 2,5 bilionu korun. A velká část českých korun, které ČNB nechala na intervence tisknout, skončila v rukou mezinárodních spekulantů. To je také důvod, proč se kurz české koruny ke vztahu k euru nějak příliš nezhodnocuje. Spekulanti v zásadě čekají, co bude dál. A čekají na vhodnou chvíli k prodeji svých pozic tak, aby vydělali co nejvíce. Česká koruna je tak uměle podhodnocena, což ve svých důsledcích znamená, že české firmy, které chtějí modernizovat své vybavení, dovážejí moderní stroje a technologie za nějakých 12 – 15 % vyšší ceny než by tomu muselo být, pokud by intervence vůbec nebyly. Je zajímavé, že se k diskuzi nad odpovědností za zbytečné vyházení 2,5 bilionu korun příliš nikdo nemá. Voda se zavřela.....Zapomeňte.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

reklama

autor: PV

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Nelegální migrace dál roste a prakticky se s tím nic nedělá

18:11 Mašek (ANO): Nelegální migrace dál roste a prakticky se s tím nic nedělá

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migraci.