Paroubek (LEV 21): Rakousko nechce mít u svých hranic český jaderný odpad

06.11.2014 8:36

Vyjádření rakouského kancléře W. Faymanna o tom, že Rakousko odmítá akceptovat vybudování českého trvalého úložiště jaderného odpadu blízko svých hranic a využije vůči České republice všech politických i právních prostředků, aby takovému kroku zamezilo, je ukázka toho, jak k otázkám spojeným s jadernou energetikou Rakousko přistupuje a jak je na toto téma citlivé.

Paroubek (LEV 21): Rakousko nechce mít u svých hranic český jaderný odpad
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Mnohem silněji bude pochopitelně Rakousko vystupovat v případě rozhodnutí české vlády o dostavbě dvou jaderných bloků v Temelíně. Anebo obecně k rozhodnutí české vlády o rozšíření podílu jaderné energetiky v energetickém mixu. Velmi nesouhlasná reakce se dá očekávat také z Německa. Nežijeme v Evropě sami a tak, jak chceme, aby byly respektovány naše zájmy, tak budeme muset respektovat oprávněné zájmy jiných zemí.

Politické a ekonomické elity České republiky by měly začít vnímat politickou realitu, respektive naprosto převažující veřejné mínění v Německu a Rakousku a také převažující negativní postoj politických elit těchto zemí k jaderné energetice. Připomínám, že v Německu bylo po fukušimské tragédii rozhodnuto o tom, že do roku 2022 budou v této zemi odstaveny z provozu všechny jaderné elektrárny. To je, myslím, vcelku jednoznačně vyjádřený postoj… Chtělo by to si pro začátek občas přečíst německé či rakouské noviny.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

reklama

autor: Jiří Paroubek - profil

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šitina (SPD): Finanční správa zruší 77 územních pracovišť finančních úřadů

21:03 Šitina (SPD): Finanční správa zruší 77 územních pracovišť finančních úřadů

Jenom Královéhradecký kraj tak přijde o svá územní pracoviště v Broumově, Dobrušce, Dvoře Králové na…