V tuto chvíli to už tak nadějně nevypadá, protože ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) jde na celou věc jaksi oklikou a administrativně. Místo toho, aby předložilo návrh zákona nebo dvou zákonů, ve kterých bude jasně definováno, jakým způsobem bude možné financovat výstavbu sociálních bytů a jakým způsobem financovat například výstavbu ubytoven pro sociálně potřebné, mluví o vytvoření úřadu, který celou věc bude „řešit“.
To je řešení nesmyslné, lunatické, byrokratické a nevedoucí k žádoucímu cíli. Dost dobře nechápu, proč ministryně Marksová Tominová nevyužije schopnosti a znalosti největšího současného znalce politiky bydlení v ČSSD, Ivana Přikryla (bývalého náměstka ministra pro místní rozvoj), který by byl schopen takový funkční návrh zákona či návrhy zákonů připravit prakticky okamžitě.
Vláda pod vedením sociálnědemokratického premiéra Sobotky prováhala a prohospodařila tři roky svého mandátu, aniž by byla schopna předložit zákony, respektive zákonodárství, které by upravovalo výstavbu sociálních bytů, bytových jednotek v ubytovnách sociálního charakteru, dále bytů komunálních a bytů družstevních.
V evropských podmínkách, např. ve Velké Británii, lze přeci najít programy týkající se výstavba nových, které jsou minimálně náročné na podíl použití veřejných peněz. Jinak řečeno, stát by nemusel vstupovat do takového financování svou dotační politikou, ale jen například poskytováním dotací úroků, které jsou v současné době stejně velmi nízké. A tak aby podmínky pro co nejnižší náklady výstavby bytů na obecních pozemcích, takže v zásadě v režii obcí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV