Paroubek: Má Rusnok na to být guvernérem ČNB?

20.01.2016 15:07 | Zprávy

Velmi často píši na téma chybné politiky vedení ČNB, pokud jde o intervence prováděné proti zpevňování české koruny.

Paroubek: Má Rusnok na to být guvernérem ČNB?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Musím ale říci, že guvernér Singer, jehož za tento úlet velký často kritizuji, je velmi dobrým finančním analytikem a odborníkem, a až do listopadu 2013 se žádné větší chyby ve vedení banky nedopustil.

Očekával bych proto, že prezident Zeman bude na jeho místo hledat ne svého opričníka, ale člověka s hlubokou znalostí bankovnictví, nezpochybnitelného odborníka. Bankéře formátu Tůmy, Kysilky, Kunerta, Lamsera či Kavánka. Se všemi těmito lidmi, a možná i dalšími na slovo vzatými odborníky, by měl prezident nominaci na šéfa ČNB velmi detailně probrat a nabídnout funkci člověku jejich formátu.

Bývalý premiér Rusnok, premiér bez důvěry parlamentu a z vůle prezidenta, byl sice formálně zaměstnancem bankovního domu, ale v něm měl na starosti jenom lobbing pro privátní penzijní fondy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Slibujete konsolidaci veřejných financí

Mě zajímá jedno, jak se to dotkne nás občanů? Kde a na čem chcete šetřit? Budete zvyšovat nějaké daně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Smutný (KSČM): Moderní otroctví v roce 2025? Tvrdá realita kapitalismu

6:03 Smutný (KSČM): Moderní otroctví v roce 2025? Tvrdá realita kapitalismu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k modernímu otroctví v 21. století