Paroubek: Milane, nech toho!

25.05.2018 13:11 | Zprávy

Milan Štěch, předseda senátu, pořád proti někomu bojuje. Ne za něco, ale proti něčemu.... Teď bojuje proti účasti ČSSD ve vládě. Přitom jeho politický analfabetismus nemůže být zase až tak veliký, aby nevěděl, že u vysokého představitele ČSSD, jako je on, politicky toto nové vedení - v případě nesouhlasu členů vyjádřeného v referendu - zničí.

Paroubek: Milane, nech toho!
Foto: Archiv PL
Popisek: Jiří Paroubek ve studiu PL TV

Osobně nejsem nadšen z toho, že v čele vlády s účastí ČSSD, by měl stát trestně stíhaný člověk. Ale pokud už referendum s účastí všech členů ČSSD bylo vyhlášeno a pokud to bylo učiněno (nepochybně také s přispěním M. Štěcha) s hlasováním po dobu několika týdnů a nikoliv v sevřeném čase nejlépe jednoho dne, či jednoho víkendu, měl by případný nesouhlas členů s postupem vedení strany, zcela zničující dopad na stranu jako celek. A to pět měsíců před komunálními a senátními volbami. Upřímně, voliči nemilují rozhádané strany. A M. Štěch dělá vše pro to, aby výsledek ČSSD ve volbách na podzim byl co nejslabší. To je jako kdyby za dva roky, až bude kandidovat do senátu po šesti letech také on, někdo rozesílal do všech schránek v jeho levicovém volebním obvodě přehled výroků, kterými útočil v posledních letech na dvakrát zvoleného prezidenta Miloše Zemana. A chce se dodat, levicového prezidenta.

Množina voličů, kteří volili Zemana prezidentem v druhém kole prezidentské volby, je nyní zhruba nejméně sedmkrát větší nežli množina voličů ochotných v současné době volit sociální demokracii. Miloše Zemana nemusím mít osobně rád, ale je prostě tady a je prezidentem a levicoví voliči mu věří. Tedy ti voliči, jejichž zlomek ještě ČSSD zůstal z lepších časů a ti voliči, které by ČSSD ráda získala (jak doufám) zpátky, aby jí volili v příštích volbách.

Nyní si M. Štěch našel jako další předmět útoků mě. To, co jsem slyšel, že říkal na předsednictvu strany, jsem ještě přehlédl. Bylo to interní povídání a není potřeba se vzrušovat. M. Štěch však nyní na Novinkách.cz říká vlastně totéž veřejně. Že prý jsem neměl v roce 2011 důvody z ČSSD odejít. A že prý jsem celých osm let ČSSD napadal. Není to pravda, ani jedno, ani druhé. Pokud jsem k někomu měl v posledních letech výhrady, tak to byli hlupáci typu Štěcha a neschopní politici typu Sobotky. A samozřejmě, pokud udělali politicky nesmyslné kroky, komentoval jsem to. Pokud jsem v roce 2011 vytvořil stranu národních socialistů, bylo to proto, neboť jsem předpokládal, že tato politická formace může absorbovat ty voliče, kteří budou prchat postupně s přibývajícím časem od sociální demokracie. Národní socialisté však neměli peníze. Skončili jako strana a voličů, které ztratili Sobotka se Štěchem a spol. se postupně ujali jiní. A byl to především A. Babiš. Já jsem ve své kalkulaci přepokládal, že národní socialisté mohou být politicky velmi blízkou a partnerskou stranou sociální demokracie tak, jak tomu bylo za první Československé republiky. Projekt Andreje Babiše je zcela predátorský, vedoucí ke zničení politické levice. Tedy, pokud nemá tvrdé protihráče a on je zatím neměl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zaorálek (SOCDEM): Z kauzy Bitcoin se stává groteska

22:33 Zaorálek (SOCDEM): Z kauzy Bitcoin se stává groteska

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bitcoinové kauze.