Paroubek: Obsese soudu vůči Nagyové-Nečasové

28.12.2016 19:51

Petr Nečas se stal předsedou vlády tak trochu z božího odpuštění, po naprosto lživé a velmi masivní kampani, do níž se zapojila zdrcující většina českých médií. A v níž významnou roli hrál a to nejen jako sponzor stran pravice (ODS,TOP 09 a Věcí veřejných) zlopověstný a zkrachovalý uhlobaron Bakala. Na funkci českého premiéra P. Nečas nebyl připraven a disponován ani osobnostně, ani svými znalostmi a ani svou povahou, díky níž se neustále vybíjel v naprosto malicherných vládních sporech.

Paroubek: Obsese soudu vůči Nagyové-Nečasové
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Tím, že na vládní úrovni začal spolupracovat se stranou Věcí veřejných, která otevřeně prosazovala zájmy některých zprofanovaných lobbistů, se sám dostal do pasti, ze které nebylo úniku. Konec jeho kabinetu byl stejně absurdní jako celý průběh jeho vládnutí. Nečasova vláda skončila v kotrmelcích, zásahem policejního komanda na Úřadu vlády, čemuž se nestatečný premiér při zásahu ve Strahově akademii vůbec nehodlal postavit. Prostě šel dobrovolně pod politickou gilotinu a podle zásluhy skončil v propadlišti dějin.

Osobně bych ale dal přednost tomu, aby jeho vláda skončila tak, jak to má v parlamentní demokracii být, tedy vyslovením nedůvěry v poslanecké sněmovně, a nikoliv na základě akce policejního komanda.

Zdá se však, že část policie a státních zástupců, včetně vrchního státního zástupce v Olomouci, Ištvána, stále hledají důvody, jak tuto svou akci na Úřadu vlády alespoň dodatečně odůvodnit. Již vůbec nehovoří o desítkách milionů korun, které policie zajistila poté, co vypáčila bankovní sejfy v Komerční bance na Václavském náměstí. Již vůbec také nehovoří o zlatě, které tehdy policie zajistila. Zapomenuto je naznačováni, že se jednalo o "poklad" ODS.... Státnímu zastupitelství a policii tak nyní už zbývají pouze šmuky a kabelky, které Jana Nagyová – Nečasová údajně nezdanila (resp. zaplatila darovací daň až dodatečně). Zdá se, že se do této šarády zapojili také někteří soudci.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Je těžké pochopit, že odvolací soud znovu zrušil osvobozující verdikt nad Janou Nagyovou – Nečasovou a dalšími v kauze vojenského zpravodajství, a případ vrátil k novému projednání.

Je to opět jedna smutná vizitka českého soudnictví ... ..... Nevím, komu to prospívá a jestli bude snahou soudu se k celé věci opět vrátit například před podzimními volbami do poslanecké sněmovny, protože tato záležitost zcela nepochybně ODS opět poškodí.

ODS mi jako politická strana přitom vůbec není sympatická. Zejména za Langerova působení jsme byli já i moje rodina předmětem neslýchaně nechutných osobních útoků. Ale jde mi o fér hru. A soudní soustava s Nečasovou – Nagyovou nejspíš fér hru nehraje…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hašek (ČSSD): Víno není jen tak nějaký "alkohol", ale poezie v lahvi

12:27 Hašek (ČSSD): Víno není jen tak nějaký "alkohol", ale poezie v lahvi

Boj našeho hejtmanského tria Juránek (2000-2008), Hašek (2008-2016) a Šimek (2016-dosud) proti úvahá…