Paroubek: Prezident Zeman v Číně

12.05.2017 20:36

Nejvýznamnější událostí přelomu tohoto a příštího týdne je cesta prezidenta M. Zemana do Číny.

Paroubek: Prezident Zeman v Číně
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Spolu s ním se účastní jeho státní návštěvy několik ministrů a také několik desítek podnikatelů, kteří budou hledat cesty k novým podnikatelským příležitostem.

Ve včerejším vydání Hospodářských novin se objevil čínožroutský článek, coby stanovisko ultrapravicové redakce bakalovských novin, v němž je uvedeno, že prezident se účastní také na velké, prý politicky toxické, konferenci pořádané v Pekingu v době jeho návštěvy pod názvem „Hedvábná stezka a pás“. Je komické se dozvídat, že jeho cesta, zejména návštěva této konference, prý prohloubí vliv Číny a (podržte se) Ruska (!) v Čechách.

Čína je skutečně daleko a rozsah čínských investic je u nás zatím malý a zdá se, že pouze čínská investice do fotbalové Slávie, která je na nejlepší cestě získat ligový titul, je viditelná. Přesto Hospodářské noviny, "pilíř" české ekonomické publicity, fantazírují o strašlivém a zvyšujícím se čínském vlivu.

Chtěl bych jenom drobně upozornit HN, že dnes odpoledne odlétám do Pekingu i já, abych se zúčastnil na dvou velkých konferencích věnovaných jednak problematice „Hedvábné cesty a pásu“ a „Možnosti akcelerace hospodářského růstu ve světě“. Nevím, zda je to tatáž konference, které se zúčastní také prezident Zeman, ale na obou těchto konferencích mám mít svá vystoupení v anglickém jazyce v hlavních blocích řečníků. A chci ujistit pisálka z HN, že se vůbec necítím jako čínský či ruský agent.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Obávám se, že MPSV zaspalo

17:11 Richterová (Piráti): Obávám se, že MPSV zaspalo

Komentář předsedkyně Pirátů Olgy Richterové