Paroubek: Rozpad Velké Británie?

22.10.2016 18:50 | Zprávy

Ti politici, kteří s brexitem, a tedy s odtržením Velké Británie od EU spojili svůj politický osud, včetně britského ministra zahraničí B. Johnsona, musí být překvapeni. Překvapeni tím, jaké procesy v britské společnosti rozpoutali.

Paroubek: Rozpad Velké Británie?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Poté, co se premiérka Mayová vyjádřila, že Velká Británie odejde ze společného evropského trhu, skotská premiérka Sturgeonová uvedla, že je to pro Skotsko tak říkajíc casus belli. Tedy, že je to pro Skotsko tak závažný úder, že se musí znovu vrátit k otázce referenda o odchodu této země z Velké Británie.

Velmi překvapivě dochází v souvislosti s brexitem také k velkému porozumění mezi Irskem, což je jasně katolická země, a Severním Irskem (Severní Irsko je součástí Velké Británie a většinu zde má protestantské obyvatelstvo). Tato jednání by měla vést k užší spolupráci mezi oběma částmi , oddělenými částmi, jednoho ostrova. To samozřejmě pro Velkou Británii a premiérku Mayovou nevěstí nic dobrého.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Kde by šetřilo hnutí ANO?

Jak chcete snížit dluh ČR? Plánujete nějaké zvýšení daní? Protože vy často říkáte, co je špatně, ale už neříkáte, co byste dělali vy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Zvyšování rychlosti na dálnicích odmítáme

23:08 Zelení: Zvyšování rychlosti na dálnicích odmítáme

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k pilotnímu zavádění 150 km/h na dálnici