Paroubek: Vidláci z pražské městské rady

24.02.2016 15:03 | Zprávy
autor: PV

V době, kdy jsou při státní návštěvě čínského prezidenta např. ve Velké Británii nejen rozvinovány červené koberce a mluví se dokonce o strategickém partnerství (tedy britskými ústy), a čínský prezident a šéf komunistické strany je dokonce ubytován v Buckinghamském paláci, aby byl co nejblíže britské královně, předvedla pražská městská rada, respektive její trosky (po jejím zdecimování v zastupitelstvu na podzim) ve složení ANO, ČSSD a Trojkoalice nevídanou piruetu.

Paroubek: Vidláci z pražské městské rady
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Praha odmítla spolupráci s Pekingem. Obě strany se měly v dohodě o sesterské spolupráci zavázat o spolupráci v oblasti obchodu, cestovního ruchu a kultury. To samo o sobě není nic jiného, než se děje také v jiných dohodách o spolupráci s jinými hlavními a metropolitními městy světa, s nimiž Praha obdobné dohody v minulosti uzavřela. Minulostí ovšem nemám na mysli období minulého režimu.

Všechny dohody a smlouvy o spolupráci se zahraničními městy Praha v průběhu šestadvaceti posledních let velmi zásadním způsobem upravila, aby dopovídaly nové době. Přitom je samozřejmě ze strany Prahy závazek o spolupráci v obchodu, cestovním ruchu a kultuře do jisté míry formální, protože s výjimkou kulturních institucí na území Prahy Praha obchod a cestovní ruch prostě neřídí…

Radní ukázali neuvěřitelný kousek zápecnictví

V předkládané dohodě byl údajný bod o závazku Prahy k uznání „jednotné Číny a její politiky“. Jestli toto, jak se uvádí, byl důvod, proč nebyla dohoda o spolupráci s Pekingem torzem městské rady schválena, je to nebetyčná hloupost. Česká zahraniční politika, a to dokonce i ve Schwarzenergově éře 2007 – 2013, vycházela z této zásady a plně ji respektovala. Tedy ani ono až dodatečně vyfantazírované pojetí tzv. havlovské politiky, se kterým V. Havel neměl vůbec nic společného, si neodvažovalo uvažovat o ničem jiném nežli o „jednotné Číně a její politice“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Referendum

Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nedvěd (SOCDEM): Skutečný problém ČT je jinde. Je to důvěra

6:23 Nedvěd (SOCDEM): Skutečný problém ČT je jinde. Je to důvěra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě o zrušení koncesionářských poplatků