Paroubek: Zdravý rozum v soudní síni

15.09.2017 18:26

Neměl jsem nikdy žádné velké sympatie ani k Petru Nečasovi, ani k jeho současné manželce Janě a už vůbec ne vůči Ivo Rittigovi. Ale pokud Vrchní soud v Praze včera rozhodl o zrušení rozsudků Městského soudu v Praze pro Janu Nečasovou – Nagyovou, Ivo Rittiga a jeho právníka Davida Michala, rozhodl o zrušení jejich podmíněných trestů, považuji to za správné.

Paroubek: Zdravý rozum v soudní síni
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Za správné s ohledem na argumenty, které Vrchní soud vyjádřil. Městský soud v Praze tak u obnoveného řízení se jmenovanými bude muset doplnit dokazování, neboť to dosavadní nebylo dostatečné. Odstranit rozpory v tomto dokazování a vlastně objasnit okolnosti celé kauzy. Což se podle Vrchního soudu Městskému soudu zatím nepodařilo.

Připomínám, že šlo o údajné vyzrazení utajované zprávy BIS dalším osobám. Je zcela bizarní, pokud před čtyřmi lety v červnu provedená policejní razie na Úřadu vlády ČR i na dalších centrálních pracovištích vlády končí zatím takovýmto hubeným výsledkem.

Pánové Šlachta, Ištván a Komár prostě neodvedli dobrou práci. Je otázka, zda ji odvést mohli a zda skutkové podstaty opravdu byly takové, že si vyžadovaly v červnu 2013 masivního policejního zásahu těžkooděnců. Tehdy se naznačovala korupce obřích rozměrů. Mluvilo se o desítkách milionů nalezených ve vypáčených sejfech v KB na Václavském náměstí, o milionech korun ve zlatě zajištěných tamtéž. Prý se jednalo o zlatý poklad ODS.

Nevím, je to možné, ale orgány činné v trestním řízení to za více než čtyři roky neuměly prokázat. Je to smutné a trapné zároveň. Petr Nečas byl nesporně špatným premiérem a já jsem si přál pád jeho vlády. Ale k pádu vlády by mělo docházet vždy nikoliv na barikádách, nikoliv po spektakulárních policejních akcích, ale na základě parlamentního hlasování. Alespoň ve skutečné demokracii by to tak mělo vždycky být.

Prostě policie a státní zastupitelství utržily další těžký úder na plexus solaris a je otázka, zda se z něj dokáží ještě vzpamatovat. Takhle hloupě se proti korupci a klientelismu opravdu nebojuje.

Vyšlo na Vasevec.cz, publikováno se souhlasem vydavatele.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Zeman kašle na Zemana

22:29 Schwarzenberg: Zeman kašle na Zemana

Komentář na facebookovém profilu k záměru prezidenta Miloše Zemana zastavit případné stíhání premiér…