Ze zveřejněných informací vyplývá, že policejní útvar zvláštních činností v posledních letech šmíroval celou řadu subjektů převážně z podnikatelské sféry. Proč šmíroval v podnikatelském světě vážené banky, jako jsou Unicredit, Komerční banka, či ČSOB, anebo tak mezinárodně ceněné energetické firmy jako jsou RWE či E.ON, je mi záhadou. Šmírování Parlamentních listů je bezprecedentním útokem na svobodu slova.
Mezi šmírovanými subjekty se ovšem objevila i politická strana LEV 21, jejímž předsedou jsem po téměř tři roky, od listopadu 2011, byl. Připomínám, že strana LEV 21 byla po většinu mého předsednictví parlamentní stranou (až do srpna 2013).
Strana LEV 21 ve svém politickém programu ani ve svých postupech a vyjádřeních nebyla nikdy stranou, která by byť jen v jedné jediné věci zastávala extremistické názory. Jeden z členů bezpečnostního výboru sněmovny za ČSSD se – nepochybně s cílem bránit zájmy vládnoucí koalice (ta ale k celé věci přišla jako slepý k houslím) – vyjádřil, že prý výbor byl seznámen s přehledem šmírovaných objektů, byly mu sděleny důvody, proč je šmírování prováděno. A on je shledal oprávněnými. To je vskutku skandální vyjádření. Poslance Klučku jsem mezi šmírovanými nenašel, a tak je mu to jedno. Opravdu příkladný strážce našich svobod… Přece za pár minut, které v průměru výbor měl na to se s jednotlivými „případy“ seznámit, nemohli jeho členové proniknout k meritu věci a takto jednoznačně, se stoprocentní jistotou, se vyjádřit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV