Passer (Pro Prahu): Další předvolební výkřik primátora Hudečka

16.09.2014 22:25 | Zprávy
autor: PRO PRAHU

Městští radní schválili v rámci vytvoření nového systému parkování zavedení dalších zón placeného stání v hlavním městě. Nová pravidla by měla platit pro Prahu 5, 6, 8 a další oblasti, kam se zóny v budoucnu rozšíří.

Passer (Pro Prahu): Další předvolební výkřik primátora Hudečka
Foto: PRO PRAHU
Popisek: Lídr kandidátky politického hnutí PRO PRAHU pro komunální volby Zbyněk Passer

Nedávno média oznámila, že městští radní schválili v rámci vytvoření nového systému parkování zavedením dalších zón placeného stání v hlavním městě; zároveň  odsouhlasili ceník parkovného, který by měl v nově zřízených zónách platit.  Nová pravidla by měla platit pro Prahu  5, 6, 8 a další oblasti, kam se zóny v budoucnu rozšíří. Kdy by ale měla začít platit, není (jako obvykle) dosud jasné; dříve avizované zahájení v září je již samozřejmě neaktuální.

Také v tomto případě se primátor  ve své předvolební kampani zoufale snaží  zachránit co se dá: po všech svých posledních aférách, např. peripetie s projektem Opencard  vč. úvah o návratu ke kartám papírovým, anebo skandální pokus o nevýhodný odkup akcií  Pražských  služeb,  se  dokonce uvolil nosit tíživý primátorský řetěz, po drtivé kritice vzal tento hanácký rodák veřejně na milost i ostatní velká města při propagaci naší země;  tentokrát se vytasil s nehotovým, narychlo slepeným plánem parkování.

Radní si ovšem v materiálu neopomněli schválit, že Magistrát  bude sám rozhodovat, na co peníze z parkovného využije. Že se tím opět navyšuje rozpočet, který rozděluje magistrát, je zcela zřejmé. Tím roste korupční prostředí.. Výnosy mají být děleny na základě předem uzavřených smluv s jednotlivými radnicemi. Peníze z vybraných  pokut za nesprávné parkování pak mají být příjmem městských částí, které budou rovněž vydávat  parkovací karty.
Chybí  koncepčnost,  chybějí odstavná parkoviště

Zpráva  mj. uvádí, že přijatá regulace byla schválena v rámci „nové koncepce“, ovšem základním rysem stylu vládnutí  primátora je zarážející nekoncepčnost veškerého jeho počínání:  nejprve zveřejní ukvapené závěry a zbrklá tisková prohlášení, vzápětí  následuje jejich opětovné  vysvětlování a odvolávání … a tak dokola.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…