Pavera (TOP 09): Snižme vysoké zdanění částečných úvazků

24.01.2017 15:48 | Zprávy
autor: PV

V České republice podléhají nízké příjmy vysokému zdanění. Přesněji řečeno, vysokým odvodům především na zdravotní pojištění, které může dosahovat až několik desítek procent. To vede k tomu, že se mnoha lidem nevyplatí pracovat.

Pavera (TOP 09): Snižme vysoké zdanění částečných úvazků
Foto: archiv starosty
Popisek: Mgr. Herbert Pavera (TOP 09) poslanec a starosta obce Bolatice

Proto jsem se rozhodl ještě s dalšími kolegy poslanci tuto špatnou situaci napravit.

Vysvětlím blíže, o co jde. I když pracovník na částečný úvazek může vydělávat méně než minimální mzdu, musí ze svých příjmů odvádět takové pojistné, jako kdyby vydělával alespoň minimální mzdu. Ta v současnosti činí 11000 Kč a sazba odvodu na zdravotní pojištění tvoří 13,5 %, tedy měsíčně 1485 korun.

Pokud ale pracovník na částečný úvazek vydělává jen 5000 Kč a nemá žádný další příjem, na zdravotním pojištění musí opět odvést oněch 1485 korun, což nyní znamená 30% zátěž! A to nemluvím o dalších platbách na sociální pojištění. Nedivme se potom, že jen málokdo by chtěl za takových podmínek pracovat. Trápí to nejen zaměstnance, ale stěžuje si na to také spousta zaměstnavatelů z Moravskoslezského kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): Název státu

9:03 Koudelka (Trikolora): Název státu

Čechy, Morava, Slezsko - Česká republika - Česko?