Pek (Piráti): Už v sobotu se těšte na plzeňský Duhový piknik

26.08.2020 13:49

I když se tradiční Pilsen Pride tento rok neuskuteční, nezoufejte. Zveme vás na Duhový piknik, kterým si LGBT+ komunita letos připomene stále trvající boj za svá práva. Piknik se koná v sobotu 29. srpna od 14:00 v plzeňských Štruncových sadech.

Pek (Piráti): Už v sobotu se těšte na plzeňský Duhový piknik
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Duhový piknik je alternativa k oblíbenému pochodu hrdosti, který se letos z důvodu pandemické situace nepodařilo připravit. Tentokrát si můžete lehnout na trávu, poslechnout si živou elektronickou hudbu v podání Fluffy a zažít celou řadu atrakcí. Bude připravené malování na obličej, slackline, pétanque, cider bike s nápojovým menu a také gril, na kterém si můžete ugrilovat donesené dobroty. Akce je otevřená všem pozitivně naladěným lidem. Aktuální informace naleznete na FB události Duhový piknik.

Nebudou pochopitelně chybět i závažnější témata, které budou reflektovat aktuální události týkající se LGBT komunity ve světě. Jedním z bodů je například podpis petice k městu Mikulov, aby se zřeklo partnerství s polským městem Tuchów, které se přihlásilo k LGBT free zone, což jsou zóny, kam lidé hlásící se k této komunitě nesmějí.

Oficiální závěr pikniku bude v 17 hodin, kdy se účastníci mohou přesunout na afterparty v LGBT+ klubu Míša. Jak dodává organizátor Jiří Pek: “Byl tu opravdu velký zájem o uspořádání nějakého podobného setkání, když byl Plisen Pride zrušen. Prosby byly vyslyšeny a tak se zrodil duhový piknik. Ten určitě proběhne za jakéhokoliv počasí. Doufám, že si to všichni užijeme.”

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromníci: Máslo na hlavě má většina poslanců

9:09 Soukromníci: Máslo na hlavě má většina poslanců

Komentář na facebookovém profilu k protiprávním vládním opatřením