Pekarová Adamová (TOP 09): Andreji Babiši, omluvte se

06.03.2020 17:12

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová naléhavě žádá předsedu vlády o omluvu europoslancům, které bezdůvodně veřejně osočil a urazil. Předsedkyni výboru a delegace Evropského parlamentu Moniku Hohlmeier označil za „totálně pomatenou“ a české europoslance za vlastizrádce.

Pekarová Adamová (TOP 09): Andreji Babiši, omluvte se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Vážený pane premiére,

to už jste opravdu zcela rezignoval na hájení zájmů České republiky? Je Vám jedno, jak coby předseda vlády této země jednáte s našimi zahraničními partnery? A jaké mohou mít Vaše neuvážlivé a nedůstojné výroky důsledky?

Minulý týden jste na tiskové konferenci vlády označil předsedkyni evropského výboru pro rozpočtovou kontrolu a významnou političku bavorské CSU Monika Hohlmeier za, cituji, „totálně pomatenou“ a dva české europoslance za vlastizrádce. Jak si něco takového můžete dovolit?

Možná Vás to překvapí, ale Vy nejste Ludvík XIV. a opravdu nejste stát. Vaše osobní zájmy nejsou totéž jako zájmy státu. Navíc vzhledem k tomu, že je jste obviněn z dotačního podvodu a vyšetřován evropskými auditory pro střet zájmů, tak je to právě naopak – Vaše zájmy jdou proti zájmům naší země.

Je mi až trapné školit Vás zde nejen ze základů diplomacie, ale i ze základů obyčejného slušného vychování. Odmítnout zbaběle schůzku s europoslankyní Hohlmeierovou, abyste ji následně mohl na oficiální tiskové konferenci vlády urážet, to je vrcholem hulvátství a projevem diplomatického slona v porcelánu. Udělal jste mezinárodní ostudu celé této zemi a vystavil paní Hohlmeierovou výhrůžkám, kterým v těchto dnech kvůli vyšetřování Vašich skandálů musí čelit. Paní Hohlmeierová se kvůli vyhrožování zabitím obrátila na německou policii a můžeme se jen domýšlet, jaké mezinárodní důsledky pro Českou republiku může celá záležitost mít. Dle jejích slov se s tím, co zde od Vás zažila, ještě nikdy nesetkala. A kompliment to rozhodně nebyl.

Vyzývám Vás, abyste se paní europoslankyni jasně a bez vytáček omluvil. Jakožto předseda vlády i jakožto muž. Už jen proto, aby se za Vás nemusely stydět nejen Vaše děti, ale i všichni čeští občané.

Markéta Pekarová Adamová

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sviták (SLK): Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí

10:29 Sviták (SLK): Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí

Na trase z Rumburku přes Českou Lípu do Prahy před nedávnem přestal jezdit dopravce Quick Bus. Cestu…