Pekarová Adamová (TOP 09): Naše společnosti se nacházejí na historické křižovatce

24.04.2023 10:21 | Tisková zpráva
autor: PV

Předsedkyně evropských parlamentů jednaly v Praze o válce na Ukrajině a roli žen v zahraniční politice.

Pekarová Adamová (TOP 09): Naše společnosti se nacházejí na historické křižovatce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová hostila v Praze pracovní setkání předsedkyň evropských parlamentů. Stalo se tak v předvečer mezinárodní konference předsedů parlamentů členských a kandidátských zemí EU. Hlavními tématy jednání byla role žen v zahraniční politice a aktuální situace na Ukrajině. Čestným hostem byla šéfka ukrajinského Centra pro lidské svobody a laureátka Nobelovy ceny míru Oleksandra Matvijčuk.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová přivítala na společném jednání v Praze předsedkyně zákonodárných sborů evropských zemí. Pozvání do Prahy přijaly předsedkyně z Kypru, Německa, Litvy, Polska, Rumunska, Slovinska, Estonska, Nizozemska, Černé Hory, Švýcarska, Francie a Portugalska. Hlavními tématy jednání byla role žen v zahraniční politice a válka na Ukrajině.

„Jde o první jednání v tomto formátu v České republice. Nejde ale zdaleka o naše první společné jednání. Navazujeme na plodná pracovní setkání v Bruselu a v Polsku, kde jsme tuto tradici z iniciativy předsedkyně polského Sejmu Elżbiety Witek v loňském roce založily“ uvedla na jednání předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Budete někoho žalovat?

Je podle vás obsah, kterým byly někteří žáci testováni žalovatelný? Tvrdíte, že pracujete na právním stanovisku, zajímal by mě přesně jeho význam, přínos, protože to, co se stalo je opravdu hodně za hranou a nechápu, že k tomu vůbec mohlo dojít. Taky bych nerad, aby se situace opakovala.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pekarová je naprosto přesný případ typu žen v politice, které by se tam neměli za žádnou cenu objevovat., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusebříza , 24.04.2023 11:32:30
Hloupá, arogantní, domýšlivá - podobně jako Němcová, Černochová...........

|  11 |  0

Další články z rubriky

Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

9:15 Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

Společné jednání ústavně-právních komisí Poslanecké sněmovny a Senátu znovu otevřelo debatu o připra…