Pekarová Adamová (TOP 09): Novela přináší velkou pomoc doposud bezmocným obcím

23.01.2020 14:59 | Zprávy

Poslanecká sněmovna v třetím čtení schválila návrh zákona, který umožní obcím a městům jednoduše odstraňovat autovraky ze svých ulic. Přiblížila tak obce a města k jednoduššímu odstraňování nepojízdného autovraku, stojícího na jednom místě měsíce či dokonce roky.

Pekarová Adamová (TOP 09): Novela přináší velkou pomoc doposud bezmocným obcím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

„Schválení změny zákona o pozemních komunikacích velmi vítám. Novela přináší velkou pomoc doposud bezmocným obcím. Faktem ale je, že kdyby tento návrh TOP 09 před rokem nepředložila, vláda by problém autovraků vůbec neřešila. V roce 2018 náš podnět zamítla, vzápětí ale poslanci hnutí ANO přišli s téměř totožnou legislativou,“ uvádí předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Poslanci TOP 09 ve spolupráci s komunálními politiky podali změnu zákona, která by umožnila obcím vrak odstranit už ve chvíli, kdy nepoužívaný vůz nebude mít více než tři měsíce platné osvědčení o technické způsobilosti stanicí SME a STK, již začátkem října 2018.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Takový zákon by bylo lepší neschválit

21:03 Kordová Marvanová: Takový zákon by bylo lepší neschválit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k takzvané rozvodové novele