Pekarová Adamová (TOP 09): „Vyženete Ukrajince z chat, abyste mohli na dovolenou!“

11.12.2022 11:47 | Ze sítí

Reakce na facebookovém profilu na kritiku vystěhování ukrajinských uprchlíků z rekreačního zařízení Poslanecké sněmovny v Harrachově

Pekarová Adamová (TOP 09): „Vyženete Ukrajince z chat, abyste mohli na dovolenou!“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Markéta Pekarová Adamová

Bude to trochu delší, tak se předem omlouvám. Víte, co mě na tom celém nejvíc mrzí? Jak se ženy a děti, které k nám prchly před válkou a kterým jsme našli přístřeší, nevědomky staly součástí téhle mediální hry. Právě z úcty k nim jsem se k tomu všemu vyjadřovat nechtěla, ač mi to bylo vyčítáno. Místo toho jsem je na místě navštívila. V minulosti několikrát a naposledy v pátek. Mají se podle vlastních slov dobře. Ale nepředbíhejme.

Nikdo neuvažoval nad tím, že bychom uprchlíky vyhodili na ulici nebo je přestěhovali tam, kde nemají ani práci nebo školu. To je fakt naprostý nesmysl a mrzí mě, že TV Nova, která přinesla tuhle „zaručenou“ informaci (a kterou pak další média přejala), ji zároveň nikdy neověřila. Ačkoliv jsme je na to opakovaně upozorňovali.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

V čem jste pomohli rodinám?

V programu tvrdíte, že je stát přátelský k rodičům. Můžete mi sdělit, v čem přesně? Podle mě jste pro rodiny s dětmi neudělali nic dobrého. Max. jste nepatrně zvýšili rodičovskou, ale ani tu jste nezvýšili všem, kdo na ní mají nárok.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Výborný: My hnutí ANO porazíme. V Praze. A možná i v Pardubicích

18:12 Ministr Výborný: My hnutí ANO porazíme. V Praze. A možná i v Pardubicích

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nadějím porazit hnutí ANO ve volbách.