Peksa (Piráti): Spolupráci v Evropě musíme zachovat, mír, svoboda a prosperita za to stojí

10. 5. 2019 11:38

Evropa i Česká republika slavily Den Evropy. Vizi společného evropského trhu a spolupráci při těžbě a výrobě oceli mezi Francií a Německem formuloval ve svém plánu z roku 1950 francouzský ministr zahraničí Robert Schuman.

Peksa (Piráti): Spolupráci v Evropě musíme zachovat, mír, svoboda a prosperita za to stojí
Foto: Piráti
Popisek: Mikuláš Peksa

Jeho motivací bylo zajistit mírové soužití a svobodné obchodování v Evropě. Schumanův plán a pozdější smlouvy, které vedly k založení Evropské unie, jak ji známe dnes, zajistily signatářským státům desítky let bez válečných konfliktů – do té doby v Evropě bezprecedentní období míru.

Ani v roce 2019 spolu státy Evropské unie neválčí. Původní duch spolupráce ale někdy zastiňuje rivalita některých zemí a snaha EU rozbít nebo alespoň urvat ze společného rozpočtu co nejvíc pro sebe. Evropská spolupráce je ale dle Pirátů stále extrémně důležitá, existuje totiž řada oblastí, na kterých je zapotřebí dále pracovat.

Piráti upozorňují na problém neplacení daní zejména v souvislosti s nadnárodními firmami. Zasadíme se nejenom o zavedení digitální daně na evropské úrovni, ale i na omezení daňových rájů. Evropa musí společně bojovat proti suchu, a především chránit životní prostředí. Stojí před námi výzvy v podobě omezování fosilních paliv a zbytečných plastů. A v neposlední řadě budeme prosazovat zastropování evropských dotací pro obří zemědělské koncerny, které ničí svobodný trh.

Vzdělaná, digitálně propojená, a hlavně svobodná společnost je naší hlavní hodnotou. K tomu, abychom byli úspěšní, musíme spolupráci zachovat a prohlubovat. Společně s ostatními evropskými Piráty proto připomínáme – evropská politika není zahraniční politika!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Grois (ČSSD): Dyje letos hlásí dostatek vody a těší se na vodáky

18:29 Grois (ČSSD): Dyje letos hlásí dostatek vody a těší se na vodáky

Řeka Dyje hlásí odemčeno! A taky dostatek vody. „Oproti loňskému suchému roku očekáváme, že letos bu…