Pelc (NÁR.SOC.): Stanoviska strany Národní socialisté

27.06.2019 12:22

Stanoviska strany Národní socialisté k demonstracím a k návštěvě slovenské prezidentky.

Pelc (NÁR.SOC.): Stanoviska strany Národní socialisté
Foto: narsoc.cz
Popisek: Vladimír Pelc
reklama

K demonstracím organizovanými Miliónem chvilek

Nedělní vystoupení (23. 6. 2019) na v Praze na Letné, stejně jako předcházející shromáždění organizované touto iniciativou, v nás vzbuzují nejen znepokojení ale i zásadní nesouhlas. Především odmítáme obvinění premiéra na základě pochybných a často nedůvěryhodných údajů a zkreslených informací. Dále nám vadí manipulativní charakter těchto shromáždění a dehonestace prezidenta republiky, ke které tam pravidelně dochází. Nekompetentní řečníci tam vyvolávají vlnu emocí, ale jinak jsou tyto projevy prázdné a bez konkrétního obsahu. Uvážíme-li celkovou politickou situaci v naší republice, Evropě i ve světovém měřítku, je vyvolávání těchto konfliktních situací nebezpečnou hrou, která může vynést k moci právě ty politické skupiny a osobnosti, které jsou za dnes tak kritizované jevy odpovědné. Není těžké si představit, jak negativní vývoj by takové změny nastartovaly.

 

K návštěvě prezidentky Slovenské republiky Zuzany Čaputové

 

Jsme potěšeni, že první zahraniční cesta nově zvolené prezidentky Slovenské republiky Zuzany Čaputové vedla, jak je mezi našimi národy a republikami dobrou tradicí, právě do Prahy. Velmi oceňujeme i věty paní prezidentky, vyjadřující úctu a přátelství k naší zemi.

Za krásné gesto bychom považovali i koncert, uspořádaný při příležitosti narozenin paní prezidentky. Tím více nás mrzí vyjádření sympatií paní prezidentky k demonstracím, na kterých je právě prezident České republiky Miloš Zeman urážen a zesměšňován. Tím byl pokažen jinak velmi příznivý dojem z této státní návštěvy i z neformální akce jakou koncert být měl. V této souvislosti se lze jen těžko ubránit podezření, že smysl uspořádání koncertu neměl mnoho společného s narozeninami, ale jeho pravým účelem mělo být právě ono nešťastné vyjádření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fišerová (Piráti): Na vlastní kůži jsem zažila, jak je byrokratický šiml odolný

22:26 Fišerová (Piráti): Na vlastní kůži jsem zažila, jak je byrokratický šiml odolný

Komentář na facebookovém profilu k volbám do zastupitelstva Zlínského kraje