Pelhřimovští radní k šikaně na tamní škole: Proběhl rozhovor s agresory, ochrana oběti...

4. 3. 2016 10:44

Vyjádření radních města Pelhřimov k sociálně patologickým jevům na ZŠ Pelhřimov, Krásovy domky 989, kde docházelo k šikaně mezi teprve sedmiletými dětmi.

Pelhřimovští radní k šikaně na tamní škole: Proběhl rozhovor s agresory, ochrana oběti...
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov

Vyšetřování případu sociálně patologických jevů na ZŠ Pelhřimov, Krásovy domky 989 bylo zahájeno neprodleně poté, co Pedagogicko – psychologická poradna Pelhřimov informovala třídní učitelku o šikaně ve třídě 2.A. Škola v případu úzce spolupracovala s OŠKT MěÚ Pelhřimov, proběhl rozhovor s agresory, ochrana oběti, schůzky s rodiči, zasedla výchovná komise a zasedání pedagogické rady školy. Případ prošetřila Česká školní inspekce.

Na základě veškerých dokumentů a informací, které měla Rada města Pelhřimova, která zasedla 2.3.2016 k dispozici, nebylo přikročeno k žádným personálním ani finančním opatřením na ZŠ Pelhřimov, Krásovy domky 989.

Rada města uložila řediteli ZŠ Krásovy domky, Mgr. Pavlu Rafajovi vypracovat souhrnnou zprávu o průběhu šetření stížnosti a o přijatých nápravných opatřeních do 20. 3. 2016. Ředitel má dále průběžně informovat vedoucího OŠKT MěÚ Pelhřimov Mgr. Bohumila Kovandu o situaci ve třídě, kde byly řešeny sociálně patologické jevy a věnovat zvýšenou pozornost prevenci sociálně patologických jevů. Škola se řídí Školním programem proti šikanování, jehož cílem je vytvořit ve škole bezpečné, respektující a spolupracující prostředí. Konkrétně ve třídě 2.A probíhá vrstevnický program, jehož součástí je například práce s dětmi v komunitním kruhu.

Zároveň Rada města Pelhřimova na svém posledním zasedání uložila všem ředitelům/lkám škol zřizovaných městem Pelhřimov řídit se při prevenci proti šikaně preventivním programem a vlastním školním programem proti šikanování, dále neprodleně informovat zřizovatele o sociálně patologických jevech, které se vyskytnou na škole a při podezření ze šikany postupovat podle Metodického pokynu MŠMT k řešení šikanování ve školách a školských zařízeních (č.j. MSMT – 22294/2013-1).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volfová (ANO): Kruhový objezd v ulici České mládeže bude konečně na pozemcích kraje

22:56 Volfová (ANO): Kruhový objezd v ulici České mládeže bude konečně na pozemcích kraje

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezplatně převede pozemky v hodnotě 304 800 korun p…