Pernica (KSČM): Střípky z 15. zasedání Zastupitelstva města Blansko dne 5. 9. 2017

06.09.2017 4:26 | Zprávy
autor: PV

Ze zasedání zastupitelstva mám pocit, že vedení města někdy nechce řešit problémy běžných lidí a zabývá se jen takovými projekty, které jim přinesou politické body.

Pernica (KSČM): Střípky z 15. zasedání Zastupitelstva města Blansko dne 5. 9. 2017
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Dne 5. 9. 2017 se konalo již 15. zasedání Zastupitelstva města Blansko. Jedním z bodů jednání bylo problematické dřívější rozhodnutí postavit v Blansku další obchodní centrum v podstatě hned naproti stávajícímu. Již v minulosti jsme upozorňovali, že zvolené místo (areál zahradnictví u řeky Svitavy) na stavbu obchodního centra není vhodné, protože se nachází v záplavovém území. Kvůli tomuto faktu se zkomplikovala vyjednávání s Povodím Moravy i Ministerstvem zemědělství. Musel se také zpracovat zcela nový posudek EIA. Ještě se ani nekoplo do země a již nyní se schvaluje prodloužení termínu výstavby.

Podpořili jsme koncept přípravy pro realizaci rozvoje největší blanenské Základní školy T. G. Masaryka za účelem zřízení nových učeben, kuchyně a jídelny. Současná zastaralá kuchyně s jídelnou se totiž nachází v budově, kde je v konstrukci přítomen zdraví nebezpečný azbest.

Dále jsme také podpořili další směny a výkupy pozemků k přemostění za účelem plynulejšího a bezpečnějšího pohybu vozidel na jednotlivé břehy řeky Svitavy.

Ostře jsem protestoval proti prodeji předražených městských bytů. Považuji za alarmující, že město prodává byt 1 + 1 v budově z 50. let za částku přesahující 1 000 000 Kč. Město se vesele zbavuje svých bytů, při tom ale ignoruje fakt, že na pořadníku čekatelů na byt je přes 30 osob, kteří se dostali do svízelné životní situace a nemají na to si pořídit vlastní bydlení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Můj úřad zhubne minimálně o 57 míst

10:21 Ministryně Schillerová: Můj úřad zhubne minimálně o 57 míst

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke změnám na Ministerstvu financí