Pernica (Slušní lidé): Je Brno v Čechách a nebo na Moravě?

18.03.2021 4:33 | Zprávy
autor: PV

Radnice a ANO v Řečkovicích pošlapává práva Moravanů.

Pernica (Slušní lidé): Je Brno v Čechách a nebo na Moravě?
Foto: Archiv ZP
Popisek: Předseda hnutí Slušní lidé Zdeněk Pernica

V dubnu 2021 se můžeme znovu svobodně přihlásit ke své moravské národnosti. Před 10lety při posledním sčítání lidu se k moravské národnosti přihlásilo asi 600 000 lidí. O to více zaráží, jak pohrdavě se k lidem moravské národnosti chová řečkovická radnice, která odmítla zřídit výbor pro národnostní menšiny s členy za moravskou národnost. A to přesto, že tento výbor zřizovala pravidelně od roku 2002. Za touto změnou je především místostarosta René Černý za ANO. Černý z ANO upírá národnostní práva lidem v Řečkovicích. Černý pohrdá svobodným přihlášením se téměř čtvrtiny občanů Řečkovic k moravské národnosti. Černý tak černě projevil svůj velkočeský nacionální šovinismus. Každý má právo hlásit se svobodně ke své národnosti a je povinností státu i obce národnost občana ctít. Místostarosta Černý, ale i řečkovická radnice vedená ČSSD, ANO a ODS jako celek si nezaslouží hlasy lidí, kteří si zvolili moravskou národnost. Černý dělá politiku proti vlastním lidem.

Převzato z Profilu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…