Peštová (ANO): Kdo sáhne na cenu odpadů nebo na cenu vody, v příštím roce už si nevrzne

02.06.2023 19:02

Projev na 65. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích.

Peštová (ANO): Kdo sáhne na cenu odpadů nebo na cenu vody, v příštím roce už si nevrzne
Foto: Repro Facebook
Popisek: Poslankyně Berenika Peštová (ANO)

Já bych chtěla zareagovat na svého předřečníka, drahého kolegu Adamce, prostřednictvím pana předsedajícího. Já neříkám, ať se to klidně zvedne, ale já chci vědět, na základě čeho, čeho jste došli k částce osmnáct set korun. Ukažte mi nějakou RIA, nějaké zpracování dopadů, prostě na základě čeho. Já vám říkám, že dneska ta částka dvanácti set není v jediné obci v České republice využívána. Není. Nikdo ji nevyužívá.

Podívejte se, kde se pohybují průměrně ceny, které platí naši občané. Je to šest set padesát až sedm set padesát korun - protože to je politikum. Řekněte si to otevřeně - je to politikum, protože kdo sáhne na cenu odpadů nebo na cenu vody, tak v příštím roce už si nevrzne. Tak to prostě je. Takže všechno je to dotované. Je to dotované normálně z rozpočtu měst! (Zvýšeným hlasem.) Tak to prostě je! A proč to chcete zvedat, když předem víte, že nikdo z vás těch dvanáct set korun prostě nedá - natož osmnáct set.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Evropská unie nutně potřebuje reformu migrační politiky

13:09 Premiér Fiala: Evropská unie nutně potřebuje reformu migrační politiky

Premiér Petr Fiala se v pondělí 4. prosince setkal ve Vídni s rakouským spolkovým kancléřem Karlem N…