Peštová (ANO): Vondrák a Macura by měli opustit řady hnutí ANO

08.02.2023 6:31 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k otázkám ČRo.

Peštová (ANO): Vondrák a Macura by měli opustit řady hnutí ANO
Foto: MŽP
Popisek: Berenika Peštová

Zde tři otázky, které mi byly položeny Českým rozhlasem. Zjišťuji, že se v médiích objevují vytržené části z mých odpovědí.

1) Jak byste zhodnotila prezidentskou kampaň Andreje Babiše? Máte pocit, že se vedla v pozitivním duchu, jak avizoval?

2) Jak se stavíte k některým kritickým hlasům uvnitř hnutí ANO, například Tomáš Macura a Ivo Vondrák? Měli by v hnutí zůstat?

3) Podpořila byste vznik sněmovní vyšetřovací komise, která by se zabývala hospodařením a fungováním Pražského hradu, jak navrhuje lidovec Šimon Heller?

Moje odpovědi.

1) Z počátku byla kampaň vedena umírněně. Bohužel čím blíže k termínu voleb a s čím dál tvrdším tlakem médií (především české televize) a i pana Pavla, se kampaň vyhrocovala. 

2) Můj názor je poměrně tvrdý. Tito pánové by měli opustit řady hnutí ANO a to ve všech směrech. Tedy vzdáti se nejen členství, ale i veškerých funkcí z toho vyplývajících (poslanec, zastupitel, hejtman i primátor). Dle mého názoru měli pánové dostatek času i příležitostí si svoji případnou změnu stanoviska předsednictva vydiskutovat po oznámení kandidatury. Je dle mého názoru nepřijatelné, aby místopředseda hnutí vystupoval s názorem, že jeho předsedu mají odsoudit a že jej volit nebude. Měl vystoupit z hnutí a pak ať si svůj názor prosazuje.

3) Pravděpodobně ne, myslím si, že různé animozity mezi čelními politickými představiteli by měli být prezentovány navenek až po získání skutečných výsledků auditů případně policejních šetření. Domnívám se, že prezentovat nějaké kuloární řeči k postu prezidenta a jeho úřadu, jsou nepatřičné. To zavání vyřizováním osobních účtů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havlíček (ANO): Nepovedená parodie na ministra vnitra

9:45 Havlíček (ANO): Nepovedená parodie na ministra vnitra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k problémům ministra vnitra Víta Rakušana