Petera (ČSSD): Požadavky starostů z okolí plánované stavby bude řešit komise

9. 4. 2018 6:28

Členové Výboru pro životní prostředí a zemědělství a Výboru pro dopravu podpořili návrh náměstka hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloše Petery (ČSSD) na vytvoření komise, která bude řešit požadavky starostů z obcí v okolí zamýšlené výstavby Zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO) Mělník.

Petera (ČSSD): Požadavky starostů z okolí plánované stavby bude řešit komise
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Petera
reklama

„Se starosty průběžně jednáme, jejich požadavky shromažďujeme a budeme je zohledňovat při posuzování projektu. Nově vzniklá komise, která se bude tímto tématem zabývat, by měla komunikaci zjednodušit a urychlit,“ uvedl náměstek Miloš Petera. Ten také doplnil, že komise bude devítičlenná a bude v ní kromě něj i radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO 2011).

Zařízení na energetické využití odpadů by mělo přispět ke koncepčnímu řešení odpadového hospodářství Středočeského kraje. Mělo by být primárně určené k energetickému využití směsného komunálního odpadu, který by měl nahradit primární fosilní paliva. Jeho kapacita by měla dosáhnout cca 110 MWt a využije 320 tisíc tun odpadů ročně. V současné době je krajem posuzován vliv stavby na životní prostředí (EIA).

Souhlas Středočeský kraj váže na vyřešení dopravní infrastruktury v oblasti, která je i v současné době nedostatečná a po vybudování spalovny by byla kritická. Vybudování dopravních obchvatů požaduje i Cítov a dalších dvanáct obcí v okolí. Dle odhadů si realizace záměru vyžádá 5,5 miliardy korun, z toho by obchvatové komunikace stály 4,5 miliardy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hrabálek: Architekta Gočára a jeho období tvorby si budeme připomínat po celý rok

10:46 Primátor Hrabálek: Architekta Gočára a jeho období tvorby si budeme připomínat po celý rok

Před 140 lety se narodil významný hradecký architekt Josef Gočár