Petříček (ČSSD): Regulace Airbnb

31.07.2022 8:35 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke krátkodobým pronájmům bytů

Petříček (ČSSD): Regulace Airbnb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Ve společnosti se v současnosti velmi diskutuje téma Airbnb a podobných služeb. Obzvláště v Praze a v centru dalších historických měst obyvatelé často volají po omezení tohoto typu ubytování, jelikož už nechtějí nadále snášet častý hluk a nepořádek v okolí pronajímaných bytů. Aktuálně předložili Piráti návrh na regulaci krátkodobého ubytování, který by mohl vstoupit v platnost během příštího roku. Správně nastavená a hlavně právně vymahatelná pravidla jsou v této sféře rozhodně potřeba. Není tedy od věci si připomenout, že ČSSD jako jediná strana v minulém volebním období 2020/2021 předložila návrh zákona na regulaci sdíleného ubytování. Neochota hnutí ANO a zdržování jeho projednání však způsobily to, že zákon nestihl být schválen. A tak ačkoliv mnoho dalších evropských zemí již pravidla pro regulaci služeb poskytujících sdílené ubytování dávno přijalo, my stále řešíme ten samý problém i o rok později.

Cestovní ruch a turisté mohou být pro každý stát a každé město velkým přínosem do rozpočtu, nikdy to však nesmí být na úkor obyvatel a lidí, kteří jsou v českých a moravských městech doma.

Jak na Airbnb a podobné služby nahlížíte vy? Využíváte je při cestování a vadí nebo nevadí vám v místě vašeho bydliště?

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Léky patří do lékárny, ne jak housky na krám

23:02 Prokšanová (KSČM): Léky patří do lékárny, ne jak housky na krám

Klasický symptom kapitalismu – české veřejné zdravotnictví kolabuje, finance se vynakládají na zbroj…