Petrus (ČSSD): Nedostatečnou péči o čistotu bude suplovat městská část

21.07.2017 19:13

Městská část Praha 8 hledá nového dodavatele pro veřejný úklid, který provádí nad rámec svého běžného úklidu. Důvodem je nedostatečné zajištění úklidu komunikací, které patří do správy hlavního města Prahy, které často není schopno zajistit kvalitní plnění.

Petrus (ČSSD): Nedostatečnou péči o čistotu bude suplovat městská část
Foto: praha8.cz
Popisek: Roman Petrus (ČSSD)

O veřejný úklid na Praze 8 se stará nejen MČ Praha 8, ale z velké části také hl. m. Praha, která má ve své správě většinu pražských komunikací. Pomocí Technické správy komunikací hl. m. Praha zajišťuje čištění, úklid, opravy, odklízení sněhu apod. ze silnic a chodníků. Bohužel z dlouhodobého hlediska se tento úklid často ukazuje jako nedostatečný, a proto městská část často nad rámec povinného úklidu svých komunikací zasahovala ještě i v lokalitách, o které se měl starat Magistrát. Dále také zřídila pohotovostní úklidovou četu, která má za úkol v co nejkratší možné době uklízet nepořádek nahlášený občany v jakémkoliv místě Prahy 8. Nyní ale městská část hledá novou firmu, která by zajistila kvalitně a spolehlivě pravidelný úklid nad rámec běžného úklidu.

„Rozhodli jsme se, že nedostatečnou péči o čistotu komunikací ze strany TSK bude suplovat městská část. Provádět budeme pravidelné ruční i strojní čištění,“ uvádí starosta Roman Petrus.

„Vedení městské části se dohodlo, že součástí výběrového řízení na úklidovou firmu bude i zajišťování zimní služby na chodnících, které spravuje hlavní město. Občanům se tak rozšíří komfort při pohybu na zasněžených chodnících. Nad rámec toho připravujeme doplňkovou službu pravidelného letního i zimního úklidu, kterou budou provádět přímo zaměstnanci městské části,“ dodává místostarosta Matěj Fichtner.

Veřejná zakázka s názvem „Poskytování veřejně prospěšných (technických) služeb na území Městské části Praha 8“ bude zadávána formou nadlimitního otevřeného řízení v souladu s ustanovením zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Munzar (ODS): Kníže Václav I. svým jednáním uchránil určitou nezávislost českých území

15:39 Munzar (ODS): Kníže Václav I. svým jednáním uchránil určitou nezávislost českých území

Historické okénko