Že to byla chyba právě sociální demokracie, která pro programové období 2007–2013 ustanovila vysoký počet operačních programů, a proto tak málo čerpáme. Ovšem já tento názor tedy rozhodně nesdílím.
Zásadní a rozhodující chybou byla podle mého názoru především následná nečinnost řídících orgánů v začátcích rozpočtového období 2007–2013, kdy byla potřeba co nejrychleji operační programy spustit a začít čerpat a následné nezvládnutí manažerského řízení na nejvyšší úrovni, které nás dostalo do stavu, ve kterém se nalézáme dnes. Manažerská selhání lidí, kteří měli správu těchto operačních programů na starosti, nás totiž dostalo až tam, kde se nyní nacházíme.
I kdyby oněch operačních programů bylo kupříkladu 50, tak to pořád není výmluva pro fakt, že u každého operačního programu je přidělen člověk „manažer“, který má celý operační program na starosti, a který jeho řízení prostě a jednoduše nezvládl! A můžeme si vzpomenout, kolik takových „manažerů“ naše pravicová vláda v těchto funkcích nechala vyměnit.
Ještě dnes si také například můžeme vybavit otálení dalšího z našich klíčových orgánů a to Ministerstva financí, které jako auditní orgán prakticky nefungovalo až do konce roku 2012. Díky tomu byla v průběhu let často pozastavována certifikace jednotlivých operačních programů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČSSD