Pikal (Piráti): Chystáme se jednat o zavedení korespondenční volby pro občany v zahraničí

05.08.2020 14:33

Vládní koalice spolu s komunisty, SPD a ODS odmítla korespondenční krajské volby

Pikal (Piráti): Chystáme se jednat o zavedení korespondenční volby pro občany v zahraničí
Foto: pirati.cz
Popisek: Vojtěch Pikal (Piráti)

Na dnešní schůzce s místopředsedou vlády a ministrem vnitra Janem Hamáčkem odmítly strany vládní koalice ANO a ČSSD za podpory KSČM, SPD a ODS zavedení korespondenční možnosti hlasování v krajských volbách. Chystáme se však nadále jednat o zavedení korespondenční volby pro občany v zahraničí v případě parlamentních, pro které jsme dostali příslib, ale i prezidentských a evropských voleb.

V krajských volbách budou moci občané v karanténě volit pomocí tzv. drive-in, tedy z vozu, a to již ve středu. Pokud to pro ně nebude možné, bude Krajský úřad na telefonické vyžádání posílat v den voleb volební komise, vybavené ochrannými prostředky a s volební urnou. V uzavřených zařízeních sociálních služeb pak budou probíhat volby na místě. Lístky z těchto mimořádných stanovišť budou sčítány ve speciálních sčítacích komisích na krajských úřadech, kde se nám podařilo dohodnout možnost dohledu zástupců politických stran nad sčítáním.

Kromě toho bylo dohodnuto navýšení odměny volebním komisím o 500 korun pro nadcházející volby. Je třeba rovněž zmínit, s ohledem na nejednotná čísla o počtu nakažených a počtu lidí v karanténě, že lidé, kteří chtějí mít jistotu, že odvolí, budou potřebovat potvrzení od lékaře nebo hygienické stanice o karanténě.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Papaláši

Nemáte dojem, že se vy politici, evidentně SPD nevyjímaje, chováte jako papaláši? Přijde vám etické zvyšovat si platy, když většině lidem klesají, a když ještě k tomu pobíráte náhrady? Navíc podle vás je v pořádku a etické vůči nám lidem, kteří vše platíme z našich daní, pobírat náhrady v plné výši,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bek: Školství jde správným směrem, změny teď musíme odpracovat

7:07 Ministr Bek: Školství jde správným směrem, změny teď musíme odpracovat

Jako ministr školství si vážím toho, že v domácí odborné komunitě existuje poměrně silná shoda na ro…