Piráti: Evropská pirátská strana má nové vedení i členy

25.01.2022 12:18

Členové Evropské pirátské strany si na svém 9. zasedání Rady zvolili nové předsednictvo. Europoslanec Mikuláš Peksa pozici předsedy strany obhájil.

Piráti: Evropská pirátská strana má nové vedení i členy
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Rada mezi své pozorovatelské členy přijala také Pirátskou stranu Srbska a Maďarskou stranu dvouocasého psa. Členové rovněž diskutovali o nominaci Juliana Assange na Nobelovu cenu míru a o implementaci směrnice o whistleblowerech. 

Anketa

Jste pro zvýšení poplatků za ČT?

1%
97%
hlasovalo: 31033 lidí

Ve dnech 22. a 23. ledna se konalo 9. zasedání Rady Evropské pirátské strany. Vzhledem k pandemii se zasedání konalo online a bylo přenášeno na internetu. Na závěr tohoto víkendu bohatého na výměny názorů Evropská pirátská strana s potěšením přivítala mezi svými pozorovatelskými členy Pirátskou stranu Srbska a Maďarskou stranu dvouocasého psa (Magyar Kétfarkú Kutya Párt).

„Maďarská dvouocasá strana se s radostí připojuje k flotile evropských Pirátů. Jako pozorovatelé bychom se rádi naučili novým metodám elektronické demokracie. V následujících letech potřebuje boj proti zkorumpovaným represivním režimům nové metody a nové hráče i na evropské úrovni,“ říká Gergely Kovács, předseda Strany dvouocasého psa.

Rada dále jednomyslně přijala návrh na ochranu oznamovatelů, kteří odhalují porušování evropského práva. Rada rovněž podpořila nominaci Juliana Assange na Nobelovu cenu míru.

Dále byla jmenována nová rada: Mikuláš Peksa (PPCZ, PPDE) byl znovu zvolen předsedou strany. Místopředsedy byli zvoleni Florie Marie (PPFR) a Alessandro Ciofini (PPSE, Piráti). Sebastian Krone si ponechal funkci pokladníka. Do předsednictva byli dále zvoleni Cedric Levieux (PPFR), Etienne Evellin (PPFR), Jan Mareš (PPCZ), Petr Kocourek (PPCZ) a Jasmin Feratović za Slovinskou pirátskou stranu (PPSL).

„Představenstvo bylo z větší části zvoleno znovu, což představuje kontinuitu naší práce s několika novými lidmi, kteří přinášejí další nápady. Naším úkolem bude poskytovat nástroje a procesy pro lepší participaci a silnější demokracii jak v rámci Pirátského hnutí, tak i navenek směrem k našim voličům,“ říká Peksa, který zároveň poděkoval členům i dobrovolníkům za organizaci.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Situace je naprosto kritická

3:27 Kolovratník (ANO): Situace je naprosto kritická

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. května 2022 k návrhu na vyslovení souhlasu Poslanecké s…