Piráti: Předseda Bartoš dnes interpeluje premiéra kvůli plánu násilného odchodu ředitele GIBS

01.03.2018 10:30

Piráti s obavami sledují kroky současné vlády bez důvěry, která činí zásadní a často i nevratné personální změny ve státní správě. Posledním takovým příkladem je plán premiéra Babiše na násilné odejití ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína.

Piráti: Předseda Bartoš dnes interpeluje premiéra kvůli plánu násilného odchodu ředitele GIBS
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Již delší dobu zde panuje vládní tlak na výměnu vedoucích pracovníků v řadě institucí státní správy, a to navíc za využití velmi vágních až neurčitých odůvodnění. Tento tlak je navíc podpořen různými kontrolami dle mého názoru šikanozního rázu. Aktuálně jde o snahu pan Babiše odstranit šéfa GIBS Murína,” uvedl předseda Bartoš, který se proto rozhodl dnes interpelovat premiéra Babiše.

Své dotazy shrnul Bartoš do čtyř bodů: Předseda Pirátů chce znát konkrétní důvody k odvolání ředitele GIBS. Táže se rovněž, zda tyto důvody byly řediteli sděleny. Předseda Bartoš se dále dotazuje, zda současné aktivity nemohou souviset například s výroky Jaroslava Faltýnka, který prohlásil o vyšetřovateli Čapího Hnízda Pavlu Nevtípilovi, že ho dostane “do tepláků”. Dále se Bartoš táže, zda se bude premiér řídit stanoviskem Bezpečnostního výboru sněmovny, který se musí k věci ze zákona vyjádřit. Zajímá ho také, zda zamýšlí jmenovat novým ředitelem GIBS současného náměstka Milana Špačka, který má blízko k ANO.

Piráti doufají, že dojde k objasnění veškerých nejasností, protože právo na tyto informace mají nejenom zástupci v Poslanecké sněmovně PČR, ale i široká veřejnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Naše školství stojí před zlomovým okamžikem

6:28 Berdychová: Naše školství stojí před zlomovým okamžikem

Pod záštitou náměstkyně hejtmana Martiny Berdychové se sešli ředitelé a učitelé základních, středníc…