Piráti: Premiér Babiš maskuje neschopnost svých ministrů tím, že nakupuje populistické dárky pro voliče

09.04.2018 16:57 | Zprávy
autor: PV

Vinou neschopnosti vlády zbyly v rozpočtech ministerstev nevyužité peníze. Místo toho, aby je ministři smysluplně využili na potřebné věci ve svých rezortech, tak za ně premiér v demisi nakupuje populistické dárky pro voliče - jako je avizovaná sleva na jízdném.

Piráti: Premiér Babiš maskuje neschopnost svých ministrů tím, že nakupuje populistické dárky pro voliče
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

„Premiér Babiš tak všem vysílá jasný vzkaz, že pokud někdo o rozpočtové peníze nechce přijít, musí je všechny utratit do konce účetního období, tedy do konce roku, i kdyby je měl utratit nehospodárně nebo neúčelně. Takto se řídí stát jako firma před krachem a selský rozum zde lze hledat velmi těžko,” uvádí pirátský poslanec Lukáš Bartoň.

Dlouhodobě podceněné platy učitelů i nepedagogických pracovníků v regionálním školství jsou prostý fakt. Sotva školy dostaly rozpočty na tento rok, přichází zprávy o tom, že ředitelé nemají buď žádné či velmi omezené finance na nadtarifní složky platů. Tedy na jednu z důležitých motivačních složek pro schopné pedagogy. Tento krok logicky předznamenává další odchody učitelů mimo obor a snížení kvality výuky. Některé regiony se potýkají s nedostatkem míst v základních školách a školkách. Chybí budovy i kvalifikovaný personál. „Vládou deklarovaná podpora vzdělávání se projevila 400 milionovým škrtem v rozpočtu ministerstva školství. Takový postup nelze hodnotit jinak, než jako výjimečně bezohledný k současnému stavu a ukazuje, že zřejmě ani do budoucna nelze brát příliš vážně proklamovanou snahu o zlepšení finanční situace v oblasti, která je určující pro budoucnost naší země,“ říká Lenka Kozlová poslankyně za Piráty a členka sněmovního Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Vznik Spojených států evropských

Co si myslíte o federalizaci EU, která je podle prezidenta je jediné řešení pro Evropu? Souhlasíte s ním? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Bez EU by Babiš s Okamurou Česko mohli snadno ukrást

13:12 Farský (STAN): Bez EU by Babiš s Okamurou Česko mohli snadno ukrást

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hypotetické situaci, kdyby došlo k czexitu.