Piráti: Rozšíření EET o třetí a čtvrtou vlnu nepodpoříme

10.05.2019 7:32

Zavedení dalších vln EET, spuštění eNeschopenky, místní poplatky a interpelace ministryně spravedlnosti Benešové ve věci analýzy možnosti objednání trestního stíhání. To byla témata čtvrteční tiskové konference Pirátů před pokračováním 28. schůze Poslanecké sněmovny.

Piráti: Rozšíření EET o třetí a čtvrtou vlnu nepodpoříme
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Hlavním tématem pátečního jednání Sněmovny má být rozšíření EET o drobné živnostníky, kteří doposud něměli povinnost své tržby elektronicky evidovat. Je důležité, aby se na jednání Sněmovny hlasovalo o jednotlivých pozměňovacích návrzích zvlášť, aby poslanci mohli zvážit, které oblasti z EET vyjmout. Zásadní problém 3. a 4. vlny EET je, že bude jen extrémně obtížně kontrolovatelná a vymahatelná, proto na ní nevydělá stát, ale pouze dodavatelé účetních systémů,” uvedl pirátský poslanec a místopředseda Rozpočtového výboru Mikuláš Ferjenčík.

Předseda poslaneckého klubu Jakub Michálek informoval o svém záměru interpelovat ministryni spravedlnosti Benešovou ohledně analýzy, kterou zpracovala pro prezidenta Miloše Zemana. Ta měla zjistit, jak snadno lze v Česku objednat trestní stíhání. „Z veřejných vyjádření vyplývá, že analýza existuje, nicméně nyní ji najít, je stejně obtížné jako hledat Peroutkův článek,” uvedl Michálek, který se následně vyjádřil také k místním poplatkům: „Podle Pirátů mají mít digitální platformy jako je Airbnb povinnost odvádět obcím místní poplatky. Dnes bohužel 40 procent poskytovatelů ubytování přes online platformy tyto poplatky neplatí.”

„Vše nasvědčuje tomu, že od prvního ledna příštího roku budeme mít plnohodnotnou funkční eNeschopenku, za což jsem skutečně rád. V souvislosti s tím chci upozornit na to, že sněmovní tisk neřeší pouze eNeschopenku, ale celý informační systém Ministerstva sociálních věcí ČR. Ve hře jsou nyní dva termíny jeho dokončení, a to rok 2021 a 2022, přičemž Piráti podporují termín dřívější. Proto také podpoříme pozměňovací návrh, který obsahuje rok 2021,” okomentoval téma eNeschopenky pirátský poslanec Lukáš Kolářík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Itálii ochraňuje před přílivem imigrantů Salvini, Maďary Orbán, Čechy Okamura

12:22 Rozvoral (SPD): Itálii ochraňuje před přílivem imigrantů Salvini, Maďary Orbán, Čechy Okamura

Nebýt radikálních a nekompromisních opatření, které navzdor lídrům EU zavedli italský ministr vnitra…