Piráti: Soud zamítl žádost Nečasové o stažení její podobizny z pirátského autobusu

04.10.2017 6:35

Soud prvního stupně kompletně zamítl žádost Jany Nečasové (dříve Nagyové) o stažení její podobizny z pirátského vězeňského autobusu. Potvrdil tak rozhodnutí odvolacího soudu, který rozhodl, že kritika Jany Nečasové ze strany Pirátů ve formě karikatury je přípustná a přiměřená. Tvrzení Nečasové nejsou podle soudu ničím podložená a proto je nelze akceptovat.

Piráti: Soud zamítl žádost Nečasové o stažení její podobizny z pirátského autobusu
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo
reklama

Vyjádření soudu:

“Slogan "Kauza Nagyová a zneužití rozvědky" a původní příjmení žalobkyně "Nagyová" lze využít v rámci politické kampaně a při vymezení se žalovaného vůči jiným politickým subjektům a kauzám. Slogan je pak pouze skutkovým tvrzením, nikoliv hodnotícím soudem, přičemž není nijak expresivní či dokonce vulgární. Užitím původního příjmení žalobkyně "Nagyová" na speciálním vězeňském autobuse nedochází k ohrožení jejího života, zdraví či vážnosti, a to i s ohledem na skutečnost, že žalobkyně je osobou veřejného zájmu, která je povinna snášet důsledky vyvozené z její politické odpovědnosti a akceptovat větší míru kritiky.”

Lídr Pirátů Ivan Bartoš k celé věci říká: "Děkujeme nejaktivnější dobrovolnici pirátské kampaně paní Nečasové za podporu a pomoc. Jsem rád, že překročila svůj stín a podpořila liberální protikorupční stranu na cestě do Sněmovny, její žaloba nám pomohla v kampani, přestože účelem autobusu nebylo žaloby vyprovokovat. Soudu děkuji za potvrzení, že svoboda slova a možnost dělat si legraci z politiků formou karikatury v naší zemi platí. Náš autobus upozorňuje na to, že v české politice se stále drží lidé s problematickou minulostí a na to, že vymahatelnost práva se v naší zemi musí zlepšit."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valachová (ČSSD): Řekněte lidem, o kolik přijdou těmito změnami

19:28 Valachová (ČSSD): Řekněte lidem, o kolik přijdou těmito změnami

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 2. prosince 2020 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočt…