Piráti prosadili návrh na lepší dostupnost léčebného konopí i odbourání nesmyslné regulace

18.09.2021 12:28 | Tisková zpráva

Sněmovna přehlasovala Senát a finálně schválila novelu zákona o návykových látkách s pirátskými pozměňovacími návrhy.

Piráti prosadili návrh na lepší dostupnost léčebného konopí i odbourání nesmyslné regulace
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Díky nim se budou moci komerční subjekty lépe zapojit do produkce konopí pro léčebné i technické účely. Zároveň budou mít pacienti i širší možnost léčebné konopí využívat. O změnu se zasadili pirátští poslanci Tomáš Vymazal a Radek Holomčík.

„Jsem rád, že se nám povedlo do novely prosadit řadu pozitivních změn, které podpořila Sněmovna napříč politickým spektrem. Dojde například k navýšení limitu obsahu THC v technickém konopí na 1 %. Tato hodnota nepředstavuje hrozbu neautorizované výroby psychoaktivního konopí, pěstitelé se zároveň nebudou muset obávat kriminalizace v důsledku pěkného počasí a dalších pěstebních podmínek. Díky přijetí pozměňovacího návrhu profesora Vyzuly, na jehož tvorbě jsme se podíleli, dojde také ke zvýšení dostupnosti léčebného konopí, mimo jiné i extraktů z něj, stejně tak jako ke snížení ceny,” popsal Tomáš Vymazal, který se tematice konopí dlouhodobě odborně věnuje.

„Technické konopí má ohromný ekonomický potenciál, jehož využití může pomoci nadechnout se našemu hospodářství po covidu. Bohužel zde stále panuje řada pověr, které se promítají na nadbytečné restrikce tohoto odvětví. I proto mám radost, že se nám povedla prosadit řada klíčových návrhů jako navýšení limitu THC v technickém konopí na 1 procento či umožnění pěstování rostlin konopí pro léčebné použití bez povinnosti prokázat se extrémně drahým certifikátem správné výrobní praxe,” doplnil Radek Holomčík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Czernin (TOP 09): Co se děje s prezidentem?

7:35 Czernin (TOP 09): Co se děje s prezidentem?

Komentář na facebookovém profilu k nedostatečným informacím o zdravotním stavu prezidenta Zemana