Piráti vybrali nominanta do Rady ČTK

13.02.2018 21:20

Pirátská strana na základě otevřeného výběrového řízení vybrala nominanta do Rady ČTK. Stal se jím Jiří Táborský, který komisi přesvědčil svými zkušenostmi a vhledem do problematiky. Vybraný kandidát má mimo jiných i novinářské zkušenosti, pracoval na pozici analytika pro Úřad vlády ČR a naposledy byl tiskovým mluvčím.

Piráti vybrali nominanta do Rady ČTK
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Na otevřeném výběrovém řízení, které Piráti při poslaneckých nominacích do rad prosazují jako jediná strana, se podílel i poslanecký klub STAN. Vedle Tomáše Martínka, poslance Pirátů a předsedy nominačního týmu, zasedla ve výběrové komisi i poslankyně STAN Věra Kovářová, mediální experti Karolína Sadílková a David Smoljak. Do výběrového řízení se přihlásilo celkem 11 zájemců, které komise hodnotila na základě předem stanovených kritérií.

Tomáš Martínek k výběru kandidáta uvedl: „Věřím, že se nám podařilo vybrat vhodného kandidáta na členství v Radě ČTK, který by měl hájit objektivitu a nestrannost zpravodajství i před dezinformačními vlivy. Zároveň by měl přispět svým ekonomickým nadhledem. Byli bychom rádi, kdyby se naším postupem otevřeného výběrového řízení inspirovaly i ostatní politické strany."

Poslanecká sněmovna bude v tajné volbě volit tři nové členy do sedmičlenného orgánu. Členy rady volí sněmovna na dobu 5 let. Čtyři současní členové byli nominovaní poslaneckými kluby ANO, ČSSD, ODS a KDU-ČSL v minulém volebním období. Pirátská strana proto usiluje o prosazení svého nominanta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Co se děje s Jihoměstskou majetkovou?

7:32 Prokop (ANO): Co se děje s Jihoměstskou majetkovou?

Naše správní společnost pro Prahu 11, Jihoměstská majetková a.s., prochází nyní řadou změn, ke který…