Piráti vypsali výběrová řízení na pozice v dozorčích radách městských firem hl. m. Prahy

29. 11. 2018 5:36

Řádně otevřená výběrová řízení na pozice v dozorčích radách městských firem hl. m. Prahy byla vyhlášena na Fóru Pirátské strany již v pondělí 26. listopadu. Piráti tak vyzvali všechny odborníky, kteří mají praxi a zkušenosti na obsazení těchto pozic, aby se výběrových řízení zúčastnili. Pirátská strana tímto způsobem pokračuje v naplňování svého předvolebním programu.

Piráti vypsali výběrová řízení na pozice v dozorčích radách městských firem hl. m. Prahy
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Co se týče obsazení dozorčích rad v TSK (Technická správa komunikací) a Výstaviště a. s., byli zde zástupci Pirátů jmenováni pouze dočasně. I tak byla tato místa obsazena specialisty z řad Pirátské strany. Dozorčí rady budou obsazeny na základě vyhodnocení výběrových řízení těmi nejlepšími kandidáty. Jak říká Zdeněk Hřib: „Všechny pozice budou dlouhodobě obsazovány skutečnými odborníky a ne politickými trafikanty.“

Dočasně byly pozice v dozorčích radách za Piráty obsazeny Jiřím Dohnalem v dozorčí radě Výstaviště a. s. a v rámci TSK Ing. Jiří Hoskovcem a Ing. Janem Ličkou. Tyto změny byly ustaveny na základě hlasování Rady hl. m. Prahy.

Ing. Jiří Hoskovec (dozorčí rada TSK)
Je vystudovaný jaderný inženýr na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Studoval také na Právnické fakultě UK. Pracoval jako jaderný výzkumník v Department of Nuclear Engineering na University of Tennessee ve Spojených státech a v laboratořích SÚJV Dubna v Rusku. Po návratu do Česka pracuje jako forenzní specialista a datový analytik finančních zločinů. Jiřího zaměřením je boj s praním špinavých peněz, s obchodováním se sankcionovanými entitami a vyšetřování interních podvodů
Podrobný životopis ZDE

Ing. Jan Lička (dozorčí rada TSK)
Vystudoval francouzské lyceum Jana Nerudy v Praze a tamtéž i Vysokou školu ekonomickou, obor Mezinárodní obchod - logistika. Titul získal na základě stáže v Jaguar Cars Birmingham za studii optimalizace lidských zdrojů ve vnitropodnikové logistice. Praxi zhodnotil v několika nadnárodních společnostech, dnes pracuje jako externí konzultant v automobilovém průmyslu.
Podrobný životopis ZDE

Jiří Dohnal (dozorčí rada Výstaviště a.s.)
Po střední škole 2 roky studoval na Technické fakultě České zemědělské univerzity a od roku 1999 začal pracovat na Ministerstvu zahraničí ČR. V letech 2001 až 2005 pobýval pracovně v Hanoji na Velvyslanectví ČR ve Vietnamu. V rámci aktivit OSVČ se věnoval bezdrátovým přenosům dat a obecně IT. Od roku 2007 se začal specializovat na provoz systémů instore rádií.
Podrobný životopis ZDE

Odkaz na výběrová řízení ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Svoboda: Město vlastní i další pozemky, může se pokračovat ve výstavbě

16:47 Primátor Svoboda: Město vlastní i další pozemky, může se pokračovat ve výstavbě

Návrh na městský bytový dům 4Dvory vyhrál ateliér Malý Chmel.