Piráti vyslali do senátních voleb ve Zlíně informačního aktivistu Luďka Maděru

25.11.2013 15:11

Do mimořádných senátních voleb ve Zlínském kraji nominovali Piráti jako svého kandidáta známého a dlouholetého aktivistu za svobodný přístup k informacím Luďka Maděru.

Piráti vyslali do senátních voleb ve Zlíně informačního aktivistu Luďka Maděru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pirátská strana - ilustrační foto

Piráti jsou přesvědčeni, že občané začínají Pirátskou stranu vnímat jako plnohodnotnou politickou alternativu a že mají reálnou šanci do Senátu svého kandidáta dostat, stejně jako se jim před rokem podařilo v Praze vybojovat senátorské křeslo pro whistleblowera Libora Michálka, který byl nominován Piráty a zvolen za koalici Pirátů, Strany zelených a KDU-ČSL.

Ing. Luděk Maděra (* 12. dubna 1943) se celý život pohyboval okolo výpočetní techniky a počítačů. 1. února 1999 nastoupil na radnici ve Zlíně jako vedoucí oddělení informačních systémů. Narazil na rozsáhlé tunelování, a když ho odmítl krýt, dostal koncem srpna 2000 „padáka na hodinu“. Od té doby svádí se zlínským magistrátem a krajským úřadem boj o informace, v posledních letech především o informace o platech a mimořádných odměnách. Tuto bitvu dotáhnul až k Nejvyššímu správnímu soudu a vyhrál ji v přelomovém rozsudku 5 As 57/2010, podle kterého informace o odměnách z veřejných prostředků musí být zveřejněny. Na základě uvedeného rozsudku se občané dověděli o platech a odměnách, které dostali vedoucí pracovníci některých ministerstev, a Hrad musel zveřejnit informace o platu a odměnách Klausových lidí - Hájka a Jakla.

Rozkrádání majetku samospráv se nezabrání, pokud nebude zajištěn přístup k pravdivým informacím. Nejsnadnější cestou k tomu je prosadit, aby neposkytnutí informace, která podle zákona, rozsudku nebo rozhodnutí nadřízeného orgánu měla být poskytnuta, vedlo mandatorně k ukončení pracovního poměru. Česká pirátská strana je jedinou stranou, která prosazuje transparentní hospodaření a přístup k pravdivým informacím, a proto se Ing. Maděra rozhodl za Piráty kandidovat.

Více informací o Luďku Maděrovi se můžete dočíst přímo na jeho stránkách ( http://ludekmadera.cz/ ) nebo na webu Pirátů ( http://www.pirati.cz/lide/ludek_madera ).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Česká pirátská strana

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gazdík (STAN): Vstup Jiřího Drahoše a Marka Hilšera do klubu STAN je odměnou naší dosavadní práce

15:24 Gazdík (STAN): Vstup Jiřího Drahoše a Marka Hilšera do klubu STAN je odměnou naší dosavadní práce

Noví senátoři Jiří Drahoš a Marek Hilšer oznámili, že vstoupí do senátorského klubu Starostů a nezáv…