Pirátští europoslanci si připomínají výročí vzniku státu

28.10.2021 21:49 | Tisková zpráva

Také pirátští europoslanci si dnes připomínají 103. založení Československa. Všichni svá slova směřují k prvnímu prezidentovi Tomáši Garrigue Masarykovi.

Pirátští europoslanci si připomínají výročí vzniku státu
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

Marcel Kolaja, místopředseda Evropského parlamentu: „K dnešnímu výročí přeji Česku, ale i Slovensku a vlastně celé Evropě, abychom nezapomínali na Masarykova slavná slova: "Nebát se, nelhat a nekrást." Boj za tyto hodnoty totiž nikdy nekončí a není omezen státními hranicemi.“

Markéta Gregorová, europoslankyně: „Často jsou připomínána slova Masaryka o tom, kolik dekád je potřeba na rozvoj demokracie. My už teď víme, že to bude ještě náročnější, než zakladatelé Československa očekávali - jelikož nám klid na její rozvoj nedopřávají autoritáři a populisté ani uvnitř, ani vně státu. Proto ale stojí za to si tento den připomínat. Ne jen jako historický milník, ale jako připomínku myšlenek, které za založením demokratického státu stály - abychom si je nenechali vzít.“

Mikuláš Peksa, europoslanec, předseda Evropské pirátské strany: „28. říjen je pro mě především svátkem demokracie. Přinesl konec šlechtických privilegií a propojení státu s církví a otevřel cestu k férovému zapojení občanů do politiky. Navazující společenské změny pak přinesly do té doby nevídanou sociální spravedlnost. Koneckonců, jen díky Masarykovým pozemkovým reformám už tu nemáme velkofarmy prohabsburských šlechtických rodů."

Bc. Markéta Gregorová

  • Piráti
  • Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • europoslankyně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku